Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem avicularia

Zdrávím

Chci začít s chovem sklípkanů konkrétne se mi líbí druhy avicularia tak se chci zeptat jestli sou vhodni pro zacatecniky neco o jejich chovu a můžete prihodit i nejake fotky dekuji..

Pokud začínáš tak počítám že si chceš koupit mladší kousek ( malej svlek ) a jak psal Nery, Avicularie hodně umíraj, hlavne prckové. Na druhou stranu jestli by sis pořizoval nějaký subadult, tak by to zas takovej problém neměl bejt, je to na tobě. Jinak teda Brachypelmy/Grammostoly a jim podobný jsou pro začátek ok.

ze stromáku jsou na zacatek dobri treba rod Psalmopoeus(cambridgei,irminia).
Ty aviny opravdu tak do 5svl hodne umiraj,potvory,pak už se to celkem dá,ale obcas umrou i vetsi bez zjevne priciny...
a jsou hlavne nachylnejsi na plisne,potrebujou vetsi vlhko a mam pocit ze aj vic zerou:)

No ze stromových druhů si moc nevybereš. U Psalmopoeusu je zase nevýhoda že jsou rychlejší a co jsem měl pár kusů tak pro kousnutí si taky nejdou moc daleko... Já bych stromáka pro začátek nedoporučil a je jedno jakej je na mysli.

Avicky chcípaj, začni klasicky Brachypelmou (nejraděj albopilosum).

Naprostý souhlas, po "chovu" 6 druhů avin to u mě byli nejvíc chcípací pavouci napříč všemi velikostmi s tím rozdílem, že starší u mě vydrželi déle, do kytek šli ale všichni. Líbí se mi, ale v chovu je už nechci.

S tím, že více chcípají mohu jen souhlasit...u mě je to bohužel právě aktuální problém u A. versicolor, které mám z Ostravské burzy a jsou cca ve 3. svleku:-/
a začátečníkovi bych každopádně doporučil rod Brachypelma. Stromáci jsou do začátku nepříliš dobrá volba.

Pavouků jsem měl jen pár, asi deset druhů, takže jsem začátečník. Ale z mého pohledu třeba zrovna Psalmopoeusové jsou pro začátečníky v pohodě. Pokud není člověk trubka, ví jak se s tím má manipulovat, nevidím problém. Navíc se domnívám, že taková irminka nebo cambridgei roste rychleji než třeba brachypelmy, které pak můžou svého majitele po čase docela unudit..