Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Určení nočního motýla

Zdravím,
včera večer na chatě kocour chytil nějakého motýla (fotka viz. odkaz, motýl měl velmi tlusté oválné tělo cca 3cm dlouhé, rozpětí křídel zhruba 5cm), prvně jsem myslel, že ho kocour zabil, protože nejevil žádné známky života, tak jsem si ho vzal, že ho hodím samici rufiláty. Avšak jak se později ukázalo, při předhození pavoukovi se motýl probral a pavouk si ho bleskurychle ulovil. Hned vzápětí po tom co byl motýl polapen začal ještě klást drobná vajíčka (viz. druhá fotka).

A tak bych se rád zeptal, co to bylo za motýla a co s vajíčky, aby když už se motýl vzepjal a stihl je při umírání přivést na svět něpřišli vniveč? Zatím jsem je dal do krabičky na kůru a jako substrát vlhkou rašelinu s listy. Za všechny rady moc děkuji.

509db69c4f

27eac1eb38

Vajicka se lihnou ochotne, housenky zerou jak dive, ale... No, nedochovas :) Asi je dotahnes do zakukleni, ale pak to desne rado chcipa, predevsim pres zimu. Musi se zimovat kukla, jinak se lihnou jen velmi neoochotne. Jednodussi je si najit temer dospele housenkz v srpnu a zari - velke hunate housenkz, jendy z nejcastejsich tou dobou. VH