Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zářivky do terária nebo mimo - teplota zářivek

Zdravím, již jsem tady svámi řešil několikrát osvětlení a to jak UVB tak běžné světelné zářivky. Teď řeším problém jestli tyto zářivky umístit mimo nebo do terária. Bohužel se zářivkami nemám zkušenosti tak nevím jaké teploty dosahují. Mám možnost buď koupit 2 zářivky (narva bio vital 960 a sylvania activa 172) ve velikosti 60cm a umístit je nad horní kryt terária (je tvořen ze kovové síťky - terárium od exo-terry) a nebo koupit 45cm a vložit je přímo do terária. Jaký způsob by jste volili?

Nebo zda krom tepla nemůže být problém se vzdáleností kterou bude mít zvíře od světla. Pokud bych ho umístil totiž do terária tak by cham mohl (pokud nepočítam to že poleze po té síťce) být cca 5 cm od něj.

Abych ještě upřesnil obyvatele terária tak se jedná o 3-4 měsíční mládě chameleona (furcifer pardalis) a ten mrňous má strašně v oblibě lezení po té horní síťce tak proto má obava o teplotě, protože jak ho znám tak bude zvědavej a bude chtít zjistit co mu to přibylo za sluníčko =D

za 1. toho prostoru mu zase tolik nevezmeš, když dáš dovnitř
za 2. teplota zář.trubice, je taková, že na ni bez problémů udržíš ruku a nespálíš se, teplotu nevim, ale
rozhodně to není žádné topidlo, říká se tomu studené světlo.
já mám jedno terárko se zářivkou uvnitř a dvě se zářivkou venku.
Asi bych to řešil podle možností, jestli budeš muset vrtat nějaké díry, nebo něco lepit, pak jestli máš do terárka díru na kabel apod. že by byl 5cm pod světlem?- pokud by mu to nějak vadilo, tak si najde místo jinde