Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krmení Brachypelma vagans

Zdravím, mohli byste mi pomoct s mým problémem? Brácha se mi odstěhoval a nechal mi tu na krku jeho mazlíky sklípkana. Mělo by se jednat o druh Brachypelma vagans. Bohužel o těchto zvířatech moc nevím a potřebuji poradit s krmením. Mohli byste mi pomoct jak často se tito sklípkani musí krmit a případně čím.

Svaby, cvrcky, sarancata, lucne koniky, mucne cervy a vsetko co chytim....Dost zalezi aj na velkosti pavuka.Ak dlho nejedol a je vecsi, zvladne aj male holica.

Ja osobne krmim kym zerie.kludne aj kazdy den.Ked prestane zrat a stmavne, ide sa zvliekat.Vtedy nekrmim.Ked sa zvlecie, pockam tak 7-10dni a ponuknem potravu.

Přesně jak píše Danio007...já jsem je krmil tak 2x - 3x týdně, dokud přijímal potravu. Jakmile přestane přijímat potravu, tak se chystá svléknout starou pokožku. To může trvat i 2 - 3 týdny. V této době je potřeba mírně zvýšit vlhkost v terariu, aby se pavouk dobře svléknul. Po svleku podám první potravu tak po 14 dnech.

Zdravím navážu na toto téma ať nezakládám další vlákno. Před 2 dny jsem dostal ok kamaráda samici Brachypelma vagans. Moc toho o pavoucích nevím, zatím doma chovám jen pár štírů Heterometrus spinifer. Ohledně toho pavouka bych se chtěl zeptat jak často čistíte terárium a jestli mu můžu průběžně třeba jen odstraňovat pavučinu se zbytkami potravy, myslel jsem jestli by mu to třeba nějak mohlo vadit. A ještě bych měl otázku na štíry, dá se nějak napomoct tomu aby se začali pářit? mám je už cca rok a pořád se nic neděje. Za odpovědi děkuji.

Já u pavouků odstraňuju akorát výkaly (chodí do 1 kouta co nejdál od místa, kde maj úkryt a pavučinu) a tam si také odnáší kuličky ze zbytků potravy, takže se prostě vyčistí ten jejich záchod a hotovo...pavučinu si udržujou čistou, tak do té jim vůbec nezasahuju a substrát taky neměnim, pokud není nějaký znehodnocený (třeba nezačne plesnivět) Páč jakékoliv časté a zbytečné zásahy do terárka jsou pro pavouka akorát zbytečný stres. Dospělé pavouky krmím tak 1x/14dní, pokud jsou krmení častějc tak jim to neprospívá, tloustnou a zkracuje jim to život.