Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu jak odlákat srančata

Dobrý den,
ráda bych Vás požádala o radu, jak odlákat sarančata. V poslední době se nám každý večer vyskytují na baráku sarančata a záčíná to být nepříjemné, protože nemůžeme ani větrat, pokud nechceme strávit noc v jejich společnosti. A samozřejmě z nich mám tak trochu hrůzu.:) Byla bych Vám velice vděčná, pokud by mi někdo poradil, tedy pokud to vůbec jde.

Dobrý den, jste si jistá, že jde o sarančata (lidově "luční kobylka" nebo "koník")
a ne o kobylky (lidově nesprávně "sarančata")?

saranče (u nás žijící druhy dosahují malé délky)
[http://fotoblog.in/galerie/zen/i.php?a=kobylky-a-s   arancata-orthoptera&i=2110082.jpg]

kobylka zelená
[kobylka.jpg]

O sarančatech, která jsou podle mě aktivní hlavně ve dne a cvrkají na loukách, jsem v souvislosti s noční invazí do bytu neslyšel. Ale kobylku zelenou (cvrká v létě v noci) už jsem doma několikrát odchytával.

...ale návod na odlákání bohužel neznám. Snad umístit do okna síto, budete moci větrat a zároveň vám tam nevletí nic, ani komáři.

Ano, samozřejmě, že myslím kobylku zelenou.:) Dokonce i na internetu jsem vyhledala několikrát toto nesprávné označení, tak to se omlouvám za nepřesnost. Máte tedy nějaký tip jak je odlákat?? byla bych Vám velice vděčná.