Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem p.pictus - přidání samičky do teraria k samečkovi

Zdravím,
nejprve, chci poděkovat za toto forum, je to opravdu dobrá studna
informací, našel sem zde již i pár odpovědí na mé otázky, tak doufám, že naleznu i teď.. :-)
Mám doma samečka p.pictus, stáří cca.: 1 rok,
rád bych mu dopřál společnost, tak se chci zeptat, zda nemůžou nastat komplikaci při vpuštění samičky k samečkovi, jedná se mi o to, zda si nebude hájit terarko apod.
Předem děkuji za reakce...

samice by mela byt minimalne stejne stara /urcite ne mladsi/... Nejaka ta sarvatka se asi stejne strhne - ale pujde spis o to ze samec se bude chtit parit a ne ze by si hajil teritorium... Pro zmirneni soku z noveho prostredi doporucuje pridat par ukrytu navic (napr. pulky kokosaku)... Oni si to uz vyrikaji...

Tak to máš asi nějaké přerostlé paroedurky, ten můj má okolo 11-12 cm
a asi už moc nepovyroste a viděl sem dospělého samečka a ten mohl mít max. do 18 cm
I na netu sem se všude dočetl, že dorůstají maximálně 18cm , samičky prý jsou menší
Tím pádem chov 1.2 padá a budou tam teda vegetit pouze 1.1 :-)
No sem zvědav, jak jejich soužití bude probíhat...?

napsal sem CCA ne ze maji 20... Ale to neva... samec je vetsi do te 20tky mu moc nechybi... Samici neni kratsi - jen subtilnejsi, takze vypada mensi... Ono zalezi (co se velikosti v dospeosti tyce) na moc vecech - napr. v jakem veku se poprve parili, jestli jsou spolu furt, nebo jen na pripousteni, jake maji podminky - cim a jak cast jsou krmeni a take hraje roli geneticky zaklad rodicu = imbreeding, atd...

No sem zvědav, jak jejich soužití bude probíhat...?

uvidis az to vyzkousis... Ja mam oddelene vsechny gekony - je to snazsi pri nejakem pru..ru (nemoc), krmeni atd - proste mam lepsi prehled...

No snad se spolu zžijou :-)
Jinak moc děkuji za info ohledně těchto gekončíků, zatím co jsem našel jsou jen
obecná fakta a o nikom nevím kdo by tyto tvorečky choval.
Jinak o rodičích nic nevím, mám ho ze zverimexu z ČB, a v pátek má prý dostat samičky, tak pro ně zajdu a uvidíme.
Ještě bych měl 2 dotazy..: jak často krmíš? já mu dávám nažrat tak 5-6x týdně
3-4 cvrčky střední velikosti, občas koupím krabičku kde jsou větší cvrčci ale ty mu raději nedávám, mám strach aby se mi neudusil, nebo tak něco, prostě že by je nedokázal pozřít ( lze dospělé p.pictus dávat již dospělé cvrčky ? )

a můj druhý dotaz: gekončíka ( Pepina ) :-) z teraria nevyndavám, pouze když mu čistím a udržuji jeho byteček, a když zrovna nastane tento čas, tak mám co dělat abych ho vůbec chytil, :-( vím že to není zvířátko na mazlení, ale lze očekávat, že bude postupem času krotší? mám ho 2,5 měsíce a pokaždé když se přiblížím tak je vidět že se bojí a hned vyhledává úkryt, ne že by mi to vadilo..., snažím se ho brát do ruky co nejméně, mám strach aby neupustil ocásek :-( nevím při jakých příležitostech gekončíci odhazují ocásky..??

samec je sice "vetsi" ale sezere min - cca 2ks (svaby/cvrcky - dospele) kazdy 3-4 den. Samice je popelnice - 3-5ks kazdy 2-3 den (ale snasi, takze si potrebuje dobit baterky). Obcas 1 denni holatko mysi.
Na to kroceni ti moc neodpovim - ja na zvirata saham jen kdyz je nejaky problem. Ale ochotne mi zerou z ruky. Casem si asi zvyknou i na manipulaci, ale nejak k tomu nevidim duvod...
Ocasek odhodi kdyz se citi ohrozeny - zavisi to od jedince. Nektery ho nepusti ani kdyz ho za nej chytis, k jinemu se priblizis a je po ocasku (obrazne a nadnesene)... V kazdem pripade se ho pri manipulaci snaz podebrat za telo...

OK- mockrát ale opravdu mockrát děkuji, já ho zatu dobu co ho mám držel dohromady 3x v ruce a to počítám převoz ze zverimexu do terárka... :-)
Nejsem ten tip, co si koupí gekončíka a čeká že to bude mazlíček.. :-/
Já se na něj rád večer dívám, jak loví cvrky, ale někdy ikdyž je vidět že má chuť je prostě zalezlej ve skrýši a číhá kdy odejdu... :-)
Jak si docílil toho, že Ti žerou z ruky? to držíš cvrčka mezi prstama a dáváš mu ho před hlavu? Nebo bych rád nějaký tip nato aby si na mou přítomnost zvykl?
Mám ho v místnosit, kde je celkem častý pohyb tak sem myslel, že si brzy zvykne a ono nic. :-) Nijak ho nestresuji, jen na něj zírám a každý den mu otevřu terárko abych vyměnil vodu... Jinak si myslím, že se o něj starám dobře, zatu dobu co ho mám tak jakby zmohutněl a ocásek taky nabyl na objemu :-) bobky dělá pravidelně :-D
Občas sem četl, že někomu gekončík ochotně vleze sám na ruku, ale tomu se mi nechce snad ani věřit... :-/

terko mam v mistnosti kde to vcelku zije - kuchyn :-D (nedostatek mistnosti). Jak sem toho docilil? Proste sem to par krat zkusil a vyslo to... Nic nedelam natlakem - proste kdyz se bali tak sem to tam hodil a nechal je byt... Postupne se osmelovali... U coleonyxu to nejde - to jsou stresaci. Gekace co mam z importu ani nemluve... Pokud sem za sklem jsou v klidu, jak se hnu nebo dam pryc dvirka berou caru do ukrytu...
Co se lezeni na ruku tyce - tak u maculariu to mhu potvrdit, u zadnych jinych sem to neregistroval... Maculariove jsou proste zvedavy...