Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Drbající se potkan

Můj potkánek se vlastně už od doby co je ze zverimexu drbe, ma i trochu holou kuzi a stroupky. Min.tyden sem byla u veterinare a rekl, ze svrab to neni, jen nejaka vyrazka a byla sem s nim pak 3x na antibioticke injekci,ale stejne se drbe:( tak opravdu nevim..cetla sem o Frontline a jelikoze sem ho ted kupovala pro pejska - pipetku za krk co se dává, tak se chci zeptat, že ikdyž píšou, že je to pouze pro psy, tak jestli bych maličko nemohla mu dát, ale nechci ho ohrozit, ale nevím si rady když i veterinář mi nepomohl:( Dík za odpovědi

jen pro doplneni - on to nemusi byt jen svrab, potkani mivaji velice casto i vsi nebo roztoce, kteri rovnez dost casto unikaji pozornosti - ackoli - veterinari by se to stat nemelo...
Pro inspiraci tu je nekde vlakno o velkochovech hlodavcu a o potkanim usnim svrabu a tam je postup lecby nekterych ektoparazitu popsana. Zkus tedy zapatrat tam a postup pro klid duse jeste konzultuj s(radeji jinym) veterinarem, ktery dela mala zvirata.

Já právě myslela, jestli bych nemohla zkusit něco sama svýma silama, nějakou mastičku, ikdyž tu by myslím slízal:( nebo právě ten Frontline a pak když tak zkusit jiného veterináře, protože je dost daleko a nevím, jestli bude vědět něco víc o malých zvířatek, když je to zase veterinář na malém městě:(

Dostala si vyčerpávající rady a návod tak se jich drž a nebo ho vlastnímí slami vem za ocas a praskni s nim o zem nebo o nějakou hranu. Pokud já dobře vím tak frontline není univerzální lek, vždyť vlastně ani nevíš co tomu myšákovi je... Pokud ti tak na na něm záleží tak se sbal a vyraž k nějakýmu pořádnýmu doktorovi.

stava se to čím dal častěji že potkani mají problémy nejen s kuží ....z vlastních zkušeností sem zažil že to co popisuješ byl vliv alergie u mého potkana to bylo na piliny.... zkoušel heřmankový zabal a pudr a sparvilo se to ale nevim co je to u tebe:)
třeba ti to pomuže

pokud se nahodou znate s autorku uvedenych stranek, urcite nebude na skodu ji upozornit na kopu spatne urcenych parazitu na mikroskopickych snimcich. V teto podobe je to cele priserne zavadejici a hlavne to vubec neodpovida skutecnosti.
To, co je urcene jako vsenky jsou vsi (od vsenek se lisi vzhledem i zpusobem zivota), potkani napadeni udajnym klistakem maji na sobe "jen" kopu cmeliku (totez i na dalsich fotkach s "klistakem"), udajna zakozka vubec mezi zakozky nepatri, ale jedna se o roztoce Myocoptes musculinus, potkani zakozky vypadaji uplne jinak. Uf. Na text uz jsem si ani netroufla...