Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Furcifer pardalis - jaká UVB kompaktní žárovka nebo zářivka?

Opět po nějaké době zdravím :-D moje oblíbené téma UVB... V minulém příspěvku jsem řešil jaké UVB vybrat nakonec sem se rozhodnul pro Arcadii D3 Compact... Jenomže po 3 týdnech čekání jsem zjistil že u nás se ted prakticky nedá tato žárovka sehnat a i po zavolání do Farmy Python mi bylo řečeno že výrobce teď špatně dodává (prý změna ve výrobě). Tedy řeším jestli by se dal kompakt nahradit zářivkou (jedná se o tu samou značku a ten samí typ jen ve formě zářivky). Bohužel však nevím jestli nemá zářivka menší výkon než zmíněný kompakt. Poradil by někdo?
Narovinu říkám že výbojky nemají ted pro mne smysl, řeším to do venšího terárka a až do většího budu kupovat výbojku.
Změna předmětu, původně: UVB kompaktní žárovka nebo zářivka? (MadMike)

na tu zářivku jsem už koukal. Ale po jak jsme psali výše tak asi zářivky nemají takový výkon v UVB jako žárovky (s výbojkama nesrovnávám). O této žárovce vím ale jen nevím jestli to na chamíka nebude moc...Možná pro jemenáka to je částečně pouštní tvor ale pardalis to sou tropy a tam už je nižší podíl UVBčka, ne? tohhle je jako Repti Glo 10 a ta je prakticky stejně jako tohle pro pouštní zvířata. Proto tu stále mluvím o té 6% UVB od arcadia.