Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem menší bromélie do paludária

Rád bych dal k žabkám bromélii, ale nemůžu použít běžně dostupné druhy, protože mají velké růžice a tolik místa tam není, buď kvůli jiným kytkám nebo kvůli pozadí. Hledám druh a lépe i nějaké místo kde koupit, bromélii s průměrem růžice do 16-18cm.

Kryptantus se mi zdá nevhodný kvůli trnům na krajích. Moc děkuji za odpovědi.

crypthanthus bivittatus. Pozemní bromelka a jedna z nejmenších. :i: celkem menší jsou nidulária s podobným růstem jako neoregálie (jedna růžice cca 20-30cm) a nebo hledej v nabídce hybridů menší kultivary. Na mini se docela hraje- stačí projít bauhaus obi nebo tak. Menší guzmánku určo najdeš. Nebo vlhkomilnější tilandsie aka cyanea,, flabelata, dyeriana...