Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ionizátor do teraria?

Zdravim ve spolek, premyslim o pouziti ionizaoru do terarka, ale obavam se aby to nemelo na tak malem prostoru negativni vliv. Mate nekdo s pouzitim v terariu zkusenosti, muzete doporucit konkretni produkt atd.?

Neco podobneho by mohlo byt prakticke http://cgi.ebay.com/10-IONMAX-ioniser-Ion-Ionic-Pu rifier-CFL-Light-Bulb-E27-/360256610587?cmd=ViewIt em&pt=AU_Home_Environmental_Solutions&hash=item53e 0f7a11b#ht_3967wt_782

Ionizator funguje na principu vysokeho napeti na hrotu jehly a nasledne korony.

Takova vec se da vyrobit za 250Kc, pripadne s vytezenim trafa a par soucastek z trosek berevne TV za 25Kc. Toliko k cene.

K efektu: Ionizace nabije drobne prachove castice a ty se nekam nalepi - tedy udelaji mastny flek pobliz ionizatoru. Potud jeste vicemene dobry. Ovsem zaroven dojde k rozstipnuti molekul O2 a par jich vykouzli s jinymy O2 O3. Tedy ozon. Ten je sice desinfekcni, ale asi tak jako plynny chlor;-), dvakrat zdravy to teda neni (prizemni ozon je sledovana skodlivina, voni jako vzduch po bource)

Takze je to periodicky(cca 40 let) se vynorujici kravina, u ktery je pripadny drobny pozitivni efekt tezce pretlucen silnym negativnim efektem, a v tomto pripade jeste za nesmyslnou cenu.

Mas-li potrebu, za lahev rumu ti to jeste rozmluvim osobne.