Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vajíčka korálovky

Dobrý ráno všem dnes ráno jsem našel v terku osm vajec od korálovky, mám připravený inkubátor a vermiculit a chystám se je tam dát. Je to první snůška kterou mám tak jsem si o tom něco přečetl a zjistil jsem že se mají vajíčka oddělit, ale to nejde mám strach, že poškodím vajíčka. Mám je nechat nebo na to máte nějakou fintu? Děkuji všem za radu Kubrt

na vajíčka se doporučuje sahat co možná nejméně-aby se předešlo zamaštění vajec a tím zhoršení jejich prostupnosti pro vzduch , ohmatáváním vajec může taky dojít k infekci nějakou plísní ,pro manipulaci čerstvě umyté ruce ,suché a brát co možná nejméně ,užovky něco snesou ale chondra jsem bral jen žličkou,akorát se slepenec musí hlídat při líhnutí-letos semě bimakuláta prořezávala do sousedního vejce a než jsem nato přišel tak už toměla za sebou/taky mě doběhly s inkubační dobou někde se píše 40 někde 60 dní ,a při prohlídce někdy kolem 42 namě z krabičky vylítl had tak se dívám na druhý vejce aono nic tak si říkám zítra ho otevřu jestli nic a druhej den po otevření už jen krmení pro zoofáky,jak byli vajíčka přilepený ksobě tak bylo vidět jak se snažila řezat do boku vajíčka ale 2 vrstvy neprořízla,aji u hroznu gutát jak začnou vylízat tak postupně odstřihávám prázdná vejce aby se spodní mohly dostat ven ,stejně jak jich vyleze většina tak ostatní vejce nastřihnu a přikreju hodně vlhkým rašeliníkem aby vejce nevyschnula