Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Leguán zelený a terárium

Dobrý den, potřeboval bych prosím poradit. Nikde jsem to tu nenašel tak jsem založil téma. Chtěl bych si koupit leguána nejspís zeleného ale nemám moc prostor na terárium. Chtěl bych mládě a terárium by bylo 100x40x60 (80). Často bude ale bývat mimo něj a tak bych se chtěl zeptat jestli to na to přespání nebo nějaké to vydržení v něm snese. Chtěl bych býložravého ještěra a leguán je jediný co jsem hledal který se živý pouze rostlinama apod. Kdyby vás napadl jiný ještěr o kterém nevím tak prosím poraďte nerad bych jej mučil v malém teráriu. Nepište prosím hmyzožravé děkuji moc za odpoědi

Tak existuje více druhů leguánů, které jsou menší, býložravé nebo všežravé, ale jsou hůře dostupné a cena taky nebývá uplně lidová. Ale třeba Ctenosaura flavidorsalis občas bývají v importech a nebývají drazí. Jsou převážně býložraví a není to velký druh, uvedené trerárko by páru stačilo. Ale nejsou na ochočení, jako teda většina plazů. Z ostatních jsou vhodné třeba Tilikvy, jsou celkem použitelné i pro začátečníka. Dají se udržet na směsi ze zralého ovoce a kočičí konzervy, střídané s nasbíranýma šnekama nebo achatinama. Jinak sežerou prakticky cokoliv, jako mrtvou rybu, myš... a nejsou moc stresové, což je výhoda. Takže se občas dají třeba vzít do ruky, ikdyž z toho nebudou nadšené. Ale co je podstatné, Tilikvě by stačilo uvedené terárko a nepotřebuje hmyz.

Musíš to brát z rezervou M.Johnymu13 se nezdá dost velké a v pořádku i terárium v pražské zoo.:-DAle já bych fakt nechoval leguána v tak malém terku,už pro svůj dobrý pocit.Ale máš pravdu,že většinou se ty rozměry dost přehánějí.Pro jednoho leguána výška130 šířka 150 a hloubka aspoň 100cm,je fakt magořina.Kam by to kdo postavil?Když to postavíš ke stěně,tak se v místnosti ani nehneš.Johny13 je jedním z chovatelů,kteří by dali leguánovi klidně celý pokoj.:-DAle nesmí hold čekat že to tak má každý.

LEGO25, 06.10.2010 18:42
"Musíš to brát z rezervou M.Johnymu13 se nezdá dost velké a v pořádku i terárium v pražské zoo.Ale já bych fakt nechoval leguána v tak malém terku,už pro svůj dobrý pocit.Ale máš pravdu,že většinou se ty rozměry dost přehánějí.Pro jednoho leguána výška130 šířka 150 a hloubka aspoň 100cm,je fakt magořina.Kam by to kdo postavil?Když to postavíš ke stěně,tak se v místnosti ani nehneš.Johny13 je jedním z chovatelů,kteří by dali leguánovi klidně celý pokoj.Ale nesmí hold čekat že to tak má každý."
Ani nevieš,čo si vtedy hovoril..Nastal zrejme taky čas aj ked nebude cely ich.;-)