Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalitní vlhkoměr do terária

Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s vlhkoměry do terárií. Do ted jsem používal digitální vlhkoměr od Exo-terry a po zkušebním šoupnutí jinýho vlhkoměru (shodou okolní mi tu ležel ještě jeden běžný vlhkoměr také od exo-terry) do terária jsme zjistil že jeden ukazuje např. 75% (digitální) a druhý 51%. Tak bych se chtěl dozvědět se kterými máte dobré zkušenosti a který je do terária nejvhodnější, či je nejlepší pořídit něco jako meteostanici (popřípadě jakou).

Ahoj. Ja ho mám tiež, ale ešte len dva dni, tak uvidíme, aký bude. Na skle mám však nalepený aj iný teplomer a teploty mi ukazujú oba rovnako. Dúfam, že to bude ok, a že ho to moje zviera lezením naň nestrhne :) Stál niečo vyše 8 eur :)

Taky :-). Objednal jsem 2. Mám je pár dní, vlhkost ukazují docela podobně jako 2jiné vlhkoměry +- 5%, teplota je vpohodě i podle rtuťových teploměrů (+-1st.) i podle digi od exotery.

Musel jsem jen ze začátky vychytat kontakt na baterii a přiohnout plíšek, který tlačí baterii k tišťáku.

Vadí mi uchycení přísavky, které udává orientaci displeje, pro nalepení na bok terárka docela nešťastné řešení, přemýšlím, že přísavku oddělám a nalepím ho zboku kapkou silikonu.

Jinak se mi hodně líbí, ukazuje +- přesně, v poměru kvalita/cena docela dobrá koupě.

Na celkové hodnocení je ale ještě brzo, uvidíme co udělá vyšší vlhkost s elektronikou celého zařízení za pár týdnů....