Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Začínáme :D

Chtěl bych začít chovat obojživelníky proto protože od mala jsem se o ně zajímal a naháněl je u rybníka :D

JInak pořídil jsem si knihu : Chováme obojživelníky od Michaela Fokta

zatim co jsem přečetl tak se mi zamlouvají tyto druhy :

Ceratophrys cranwelli
Litoria caruela
Litoria infrafrenata
Bombina orientalis
Hyla cinerea
Kassina maculata
Xenopus laevis - s tímto druhem mám již nějáké zkušenosti... co by jste mi poradili vy?? :D

to musí poradit zkušenější, třeba vím že me chová kuňky ;-)
třeba tady na jednejch stránkách je napsáno

Pro odchov žabek je vhodné vytvořit chovnou skupinku a nepořídit pouze pár jedinců, protože i v přírodě žijí ve skupinách. Nejlépe 10 - 20ks. a dopřát jim dostetečný prostor. Menší skupinky žab (do 8mi ks.) chováme v akvateráriu okolo 50x40x40.