Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zelva uhlirska zruseni cites?

dobry den,

chtela bych koupit zelvicku uhlirskou, chovatelka mi nabizi 1-rocni miminko, tedy narozene 2009, s tim, ze k zelvicce nema zadne doklady a vlastne je ani nebudu potrebovat, jelikoz od ledna 2010 byla osvobozena od povinne registrace a tudiz toto miminko zelvicka je jiz odregistovane na ministerstvu? nezadelam si koupi na problemy a je tohle skutecne tak? ne ze bych verila, ze jde o zelvicku pochybneho puvodu, jen bych nerada nasledne problemy s urady.
Dekuji moc za radu, protoze s cites zviratky opravdu zacinam a do teto problematiky nevidim.

Lucie Jordan Penagos

hoj, cites B se nemusí registrovat, ale jestli je to NZ 09, tak by papíry mít měla. Akorát prodávající ji odhlásí a ty už ji nepřihlašuješ. Je ale povinnost vést si záznamy a želvy "staršího data" by papíry mít měly...
Leda uvádět, že je to NZ 10...