Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kožní problémy

Ahoj,rada bych požádala o radu: naše želva nádherná má zdřejmě jakousi kožní chorobu.
Na celém povrchu kůže má jakoby bíloprůhledné cáry. Všude jsem našla popis, spolu s kterým se zminovali oděrky, nebo praskliny ny kůži.Ona ale nic takového nemá.
Už delší dobu je přemístěna do menšího akvárka s teplejší vodou,kterou ji vyměnuji každý den,žádný postup sem ale nezaznamenala.Zkoušela jsem i roztok hipermanganu, to se jí ale nelíbilo a radši jsem jí hned vytáhla.Jestli někdo máte zkušenosti, tak prosím poradte. Dík

Nenapsalas(te) jak dlouho ji máte.Todle totiž vypadá jako by se prachobyčejně svlíkala ze staré kůže.To jsou takové ty cáry co z ní vysejí.Chvilku to trvá,než se celá svleče a pak to z ní takhle visí.

Aha,tak to bude asi vážnější.Štítky by se totiž neměly svlíkat.Když ji zmáčkneš krunýř,je tvrdý,nebo aspoň pevný?A ty cáry při svlíkání jsou normální,ale jsou takový měkký,že samy odpadají,to by bylo OK.Ale jestli jsou ty cáry pevný,že by se mohli i zatrhnout,tak tam by to vypadalo na nedostatek vitamínů.V případě měkýho krunýře vit.D a v případě tý kůže vit.A.Chtělo by to fotky a nebo někoho znalýho,aby se kouknul.Není někdo v okolí?