Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Papoušek

dobrý den

chtěl bych se zeptat jakého papouška by jste mi doporučili, začínal bych s chovem (měl jsem rybky) papoušků a moc o tom nevím tak bych se chtěl zeptat jestli by jste mi doporučili nějakou knihu o chovu a nějaký dobrý obchod kde ho koupit a samozřejmě toho papouška vhodného pro "začátečníky"

Děkuji

PS. moc nevím jestli se to sem hodí

Tak papouska bych nekupoval v zadnem "öbchodu" typu Zverimex..
Ale treba tady- www.ara.cz Pripadne si najdete inzerat na netu od soukromeho chovatele.. Papouska Vam neporadim,jde o to co se vam libi,kolik mate na zvire penez a doopravdy kolik casu tomu muzete venovat.. To je opravdu podstatne.. Sam mam Amazonana modroceleho (Amazona aestiva) a je to muj milacek,ale opravdu na nakou dlouhou "dovolenou" nemohu vubec pomyslet.. Max tak tyden,ale to i kvuli ostatnim zviratum..

chtěl bych andulku vlnkovanou dočet jsem se že je vhodná pro "začátečníky"
Peněz mám tak okolo 500 kč max (možná víc)...
teď ten čas ...každej den bych byl tak do půl druhý pryč a pak doma
ale potřeboval bych spíš nějakej obchod z prahy a okolí abych tam mohl zajet.

dík

Aha,tak to nebude takovy problem.. Myslel jsem,ze chcete neco "vetsiho".. Andulka je skutecne nenarocne zvire,ale "sve'taky potrebuje.. Ted v srpnu bude prodejni vystava v Botanicke zahrade na slupi v Praze,tak bych koupi "andulu" tam.. Poznate ten rozdil mezi andulou ze zveraku a od chovatelu.. Vystava zacina nak kolem 20 srpna,ale ted si nejsem jistej.. S tim casem to bude pro andulu v pohode..

Ano, to je prodejni vystava.. Kdyby tam nemeli zrovna mlady (myslim,ze budou) Tak si tam muzete domluvit s chovatelem, osobni odber u nej doma... ;-) Je tam i tabule,kde jsou nalepeny inzeraty od vystavovatelu (v prodejnim koutku).. Pro ochoceni je mlade rozhodne nejvhodnejsi.. To datum co tam maj, by melo platit.. Taky se tam chystam,na kukacku.. :-) Jedina "nevyhoda" vystavy je,ze tam uvidte i jine a velmi nadherne papousky a andula by nemusela stacit.. ;-)

Tak se to asi o den zmenilo.. Jinak vystava je to identicka. Andulka je vhodna pro zacatecnika, na druhou stranu Amazonan se da taky chovat docela v pohode.. Tam jde spis o casou narocnost.. Zvire velmi vyzadujici pozornost.. Jinak se da zacit Roselou (pestra,penant) ci Agapornis,mozna naky druh Alexandra (velky,cinsky) ci Papouskem senegalskym... Je toho opravdu hodne na vyber,sel bych na tu vystavu a tam bych se chovatelu poptal co a jak.. Andulka je asi nejvhodnejsi,ale neni to dogma.. ;-)

na vystavu sa urcite chod pozriet, ale kazdopadne chovatelov anduliek z Prahy mas viac nez dost ;-)http://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/inzerce/r/?q= andulky&kraj=A&kat=100

na zaciatok by som ti neodporucoval papagaje ako amazonany, senegalce. Taktiez rozely do bytu niesu najidealnejsie kedze sa tazsie daju skrotit a maju velku potrebu lietat. Najidealnejsi vyber su bud andulky pripadne aymara pruhovany, su to vdacne tvory ktore nepotrebuju velky priestor a daju sa pmerne lahko skrotit.

pozri si tuto stranku, najdes tam vsetko co potrebujes www.parrotclub.sk

hochu muj otec chova papouchy ve velkym už 40let jezdi na vystavy pokud mas chut jit do papouchu tak nejlepsi pro bude tebe ta andulka ,korela ,papousek zpěvavy ,agapornis ,klec ti poradi ve zveririmexu nebo zkus aukro hodne prodavaji takove tenke knížky myslim že stoji okolo 100-200kc tak tam mas pro zacatek dostacujici info a hlavne mas jak vidno Internet tak snad nejsi hloupy a umis si najit nejake forum pro papouškáře ne?

My máme doma žaka kongo, agapornise (3 páry), andulky a kanáry + chystáme se poslední volnou klec po výstavě v Botanické osadit něčím malým (astrildy, rýžovníky, zebřičkami)... do začátku hlasuju pro andulku, čím mladší, tím lepší. Samečci se prý učí líp mluvit, nevím, měli jsme postupně dva, jeden mluvil jak když bičem mrská a druhý jen tradičně břískal... :-D Jen těch 500 Kč mi přijde jako docela málo peněz do začátku, když spočtu ptáka + klec + stravu + písek + hračky... ale klece se dají sehnat na netu i třeba za odvoz nebo symbolické ceny, slušně zásobený je Hornbach (a cenově to taky jde)... andulky hlavně nepřekrmovat nesmyslným jídlem, jsou to australští vrabci, nejlepší je odmala zvykat na zdravé pamlsky - všechny druhy travních klasů, pokud jsou k dispozici, trávu obecně, zeleninu, ovoce (v menší míře), senegalské proso v klasech... jinak příšerky tloustnou a kynou, obzvlášť, když jsou líné, jako náš Modrej... přeju hodně štěstí a snad se taky časem propracuješ k "rodičovství" a pořídíš si "opravdového" papouška. Těší mě ten zodpovědný přístup. :beer:

Děkuji všem co mi zde pomohli .....DĚKUJI ....na té výstavě co bude v Praze slupi tak si jí tam nejspíš koupím ...sice furt nevím jestli andulku nebo kanárka (to si nechám poradit tam) ....až si něco koupím tak nejspíš zase budu " otravovat" co mu mám dávat (vím napsal/a si mi to ale to už si nebudu pamatovat) tak zase napíšu ....

MOC DÍKY;-)