Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sysel vs. chřestýš-toxicita

Zdravím, dnes na NG wild dávali pořad o zvířatech a jejich způsobu obrany proti různým predátorům od pakoňů až po termity. Ukazovali také způsob obrany sysla, který kroutí ocasem, do kterého napumpuje krev a vypadá tak pro chřestýše větší. Co mě ovšem zarazilo, je to, že dospělý sysel prý dokáže přežít uštknutí chřestýše. Jen tak letmo se zmínili o NĚČEM (bohužel nevim o čem) v krvi. Tak by mě zajímalo jestli je to možné??

Předem dík za objasnění.

napriklad l.g. californae je odolna voci strkacovmu jedu... v jednom dokumente co som videl davnejsie popisovali tento mechanizmus nepamatam o ktore zviera slo ale proste ze ten jed sa nedostane k istym receptorom a tym padom neposobi asi to bude typ jedu ktory napada nervovu sustavu