Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Amébiáza

Ake mate skusenosti ? Pred 10 mes. my uhynul samec hortulanusa na pravdepodobne toto ochorenie. Dnes to vyzera ze moja uzovka( coxi )to ma.
V piatok idem na dig. RTG vysetrenie v veterinarnej nemocnici Bennett ( Lamacska cesta 53, www.bennett.sk ) a uvidime.
Dufam ze to tam nediagnostikuju a vsetko bude OK.

fotka samca ( uz nezije - stare 10 mes.)

[http://img.neonus.sk/image/xl/5c8c4d3a900bc7bd1df3  7836a3cf717b.jpeg]

[http://img.neonus.sk/image/xl/484f51735dc549146ac7  c5f0baa87b2b.jpeg]

a dnes coxina ( nie je to tak jednoznacne a viditelne ):

[http://img.neonus.sk/image/xl/00c4caf563c0df548648  75fc4c2e1214.jpeg]

[http://img.neonus.sk/image/xl/3184fcbbb34c2f45d83f  d50e14190c9f.jpeg]

ja nie som veterinar, ale tento doktor navrhol takyto postup...

MVDr. Dávid Daniel, špecializácia: interná medicína, choroby plazov, 2005 UVL v Košiciach
2005 Veterinarna poliklinika Bennett, špecializácia: interná medicína, reprodukcia a umelá inseminácia psov choroby plazov /dlhoročný chovateľ/
EVSAR – member- European Veterinary Society for Animal Reproduction ..

Předem upozorňuju že nejsem veterinář, takže nechci aby to vyznělo jako nějaké mé zpochybňování rozhodnutí veterináře o způsobu diagnostikování tohoto onemocnění.
Ale pokud má veterinář podezření na amébiázu, nebylo by logický udělat vyšetření na améby mikroskopicky? Pokud není k dispozici čerství trus, ona zmíněná ,,zlta sracka" by měla k tomu účelu taky stačit. Nebo né?
PiXeL, chováš nějaké želvy?
Každopádně, já bych při podezření na Améby preventivně všechny hady přeléčil Entizolem.

pixel.
Nechcel som na tvoje prispevky vobec reagovat, ale to co si predviesol na teraristike mi neda...

Si absolutny laik, nemas paru o com tocis, a uz vobec nie o chove hadov ake mas doma... Otazka je ci vobec nieco vies o chove vseobecne. Hygienu + karantenu vzdy odseries (ostatnym sa ospravedlnujem za vulgarizmy - ak admini uznaju za vhodne mozu mazat kolko chcu) mavnutim ruky - vyhovaras sa ze ju nemozes riesit lebo na to nemas podmienky = 1 zo zakladnych podmienok chovu!!!

S tymto si uz mal raz problem = absolutne si sa nepoucil. Potom to bol zapal pluc u curtusky!!! Chapem ze coxi je had zahrabavajuci sa do substratu, ale prave o to viac vyzdaje preventivnu kontrolu. Ked si uz vedel ze je pruser - mala ist do hygienickeho tera - schovala by sa do ukrytu. Veta si mal riesit hned - nie az o 3 dni!!! Dalsia vyhovorka - vsetci maju dovolenky - nemaju. Chalanov z Benetu poznam velmi dobre. RTG chceli robit aby vylucili zapchu (to je podla mna aj prava pricina uhynu - pochadzajuca z nevhodnych chovnych podmienok)...

Ak aj nemali cas a na tom hadovi ti zalezalo tak velmi tak si mal sadnut na bus/vlak/zohnat auto a mazat inam - napr do Brna za Knotekom... Miesto toho sa navazas do ludi co ti chceli pomoct - vid Fleiredelie.

Po tom ako si uz par hadov odpisal definitivne a dalsie takmer ti uz ozaj neni co radit - vzdy sa len urazis, ludi co ti chceli pomoct budes ohovarat a vyhrazat sa rozbitim ksichtu... Vies co? Som rad ze ti zdochla - dufam ze to bola riadne draha priucka a nabudece si ozaj o tom zvierati nieco NASTUDUJES - a nielen pozries kto ju v com chova - TO NESTACI... Chvalil si sa ze sa ucis z cudzich chyb - to tazko kedze sa nevies poucit ani z tych svojich a este aj opakovanych...

sam si to chcel...

http://www.teraristika.sk/forum/22-veterinari-a-li eenie/63891-amebiaza?limit=10&start=10#63978

1) s tym ze curtus ma zapal pluc si prisiel ty...
2) stale prosis o rady bez toho aby si ten problem vyriesil ked ich dostanes = hrach na stenu hadzat a pod
3) nepijem, nefajcim a drogy neberiem. Pre hady si pozri 4 prve fotky - je to smutne ked si na nich uz zabudol...

Pre moderatorov - je to OT, kludne to zmazte...

1 - bola to len alternativa - nepotvrdilo sa to vobec
2 - rady su dobra vec, aj ty si sa niekde ucil .. alebo si uz taky odbornik narodil ???
3 - este ze zijes ... a mal by si zacat pit, mozno by si nebol taky suchar. Ja nezabudam.

pre moderatorov ( tu to pre teba "boa.constrictor" inac Nerd neplati - nemusis tu reagovat ) - je to OT - kludne zamazat.