Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nemocný chameleon meggie

Ahoj lidi nemohl by mi někdo poradit co s tím? Najednou přestala otvýrat pravý oko ona ho otevře na pár vteřin a pak ho zase zavře připadá mi nějaký zapdlý oproti tomu levému. Nevím co mám dělat co je špatně prosím o radu díky Petra

Chameleon by neměl mít hnedou baru,vzlášt samička by měla mít zelenou barvu.Zřejmě špatná světla.Čím a kolikrát krmíte?To pozadí s těma oranžovohnědýma listama,taky není moc dobrý.Chameleoni se rádi ukryvají do zelených listů.At umělých či živých.

Rozhodně špatně jsou větve v teráriu.Mají být vodorovně a hustě.Hodně hustě.Ty špalky nastojato jsou prakticky k ničemu.Světlo by mělo být mimo terárium.Nad větráním a chybý pěkná zářivka.Máte tam toho světla dost málo.Co to je za žárovku?

Je to sun glo od exoterry doporučili v zoocentru ta žárovka má 75w nechala jsem si poradit od jednoho chovatele ale koukám že asi špatně. TAk co mu tam mám dát aby to bylo v pohodě? Jinak jazyk vystřeluje úplně vpohodě. Jenom to oko nás trápí jinak vypadá dobře teda aspoň myslim do teďka mu nic nebylo!

tak je možné že je na takové terárko ta žárovka moc silná a vadí mu to na oči. Co se týče výběru tak tohle je pouze výhřevná žárovka. Pokud vám ji poradil tak musel ještě říci něco o zdroji UVB záření či dávkování alespon D3 vitamínů. Jak pije? Pokud má zapadlé oči mohlo by to značit dehydrataci. Co se ještě týče toho osvětlení chameloni máji rádi hodně osvětlená terária. Přeci jen se spoléhají na zrak a proto čim více světla tím lépe (hlavně kvalitní barevné spektrum). Jestli se nepletu dobré denní spektrum je 6500K. Jak píše Melda... Dal bych nad terárko zářivky a jednu výhřevnou dovnitř + samozřejmě zdroj UVB (buď žárovka nebo vitamíny).

Pokud tedy dostatečně pije (pokud netrpí nechutí k jídlu - jeden z příznaků dehydratace). Vápník je v normě. Tak bych sázel na zánět spojivek z toho osvětlení...

pije normálně,jí normálně všechno tak jako doteď akorád má jedno oko zavřené pravé oko když ho otevřela tak jsem na ní koukala nevidím tam žáný poranění,když by měl zánět spojivek,tak mu nebude to oko slzet nebo něco takovýho,jako je to u lidí? Možná stupidní dotaz ale nikdy jsem se stim nesetkala jsem z Jirkova a tady neni ani jeden veterinář kterej by mi poradil zdá se mi že jsou na dvě věci!!!!!!

Žárovku skuste opravdu vyměnit za klasickou bodovku, na tohle tero by mělo stačit 40W. A přidat kompakt nebo zářivku na dosvětlení. Zářivka může být klidně položená na větrání nebo skle nahoře. Jak psal Melda víc větví i slabších a členitých a klidně investujte do fikusu benjamina- uvidíte jakou z něj bude mít chameleon radost.
Skuste ho porosit jestli nebude pít. Jestli po změně osvětlení nebude s okem problém, je vyhráno. Jinak na zánět jde oftalmoframikoin mast, na podráždění nějákým předmětem sklidňující kapky do očí a tím mu oko vypláchnout. Ale nejdříve čekejte jestli se nespraví do týdne sám.

terárium - 80x60x40 a co se týče barvy chamíka naše samička má pořád hnědou přilbici až k nozdrám viz foto nahoře je to normál nebo ne . Barvu hlavy nemění terárium je pozměněno zelenou kytkou a není oranžová zed , na zářivku čekáme je obědnaná (repli glo 5.0)tak uvidíme .Každá rada k dobru a děkuji:-D