Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Želvy nádherné - soužití 2 samic a 1 samce

Dobrý den.
Mám čerstvě tři dospělé želvy nádherné. Dvě samice a jednoho samce. Jedna samice se samcem pochází z jiného zdroje než druhá samice. Párek (10 let) žil odmalička společně. Druhá samice (16let) byla odmala sama. K dispozici mám dvě nádrže. Zkoušel jsem dnes přes noc nechat samce s tou 16let starou samicí. Vše probíhalo dobře. Ráno se jí ale samec zakousnul do zadní nohy a vůbec nechtěl pustit.. Noha je snad v pořádku ale co řeším je, že když jsem ho pak přendal k té "jeho" samici, se kterou vyrůstal. Ihed napadl i jí a kousal jí zezadu do krunýře... Dal jsem ho tedy do zcela jiné nádrže. Co mohlo toto chování vyprovokovat? Je možné želvy na sebe nějak zvyknout? Ocením každou radu! Děkuji...

Můžete to zkoušet, ale počítejte, že budou dřív nebo později želvy dost pokousané. Já mám samce většinu roku v arestu a jen na čas ho dávám k samicím do jezírka nebo většího akva. Čím více prostoru, tím větší šance, že se zvířata neporvou. Pokud seká latinu, tak tam může být, ale jakmile začnou velké kousance, modřiny a plísně, tak jde zase hezky zpátky do arestu. Má to těžké, hoch, ale může si za to sám.