Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem P.Pictus - přestala žrát!!!

Dobrý den,

Mám doma samičku p.pictus, cca. něco přes rok stará ( dle "odborníka" ze zverimexu )
Za dobu co jí mám krásně žrala, ocásek pěkně baculatej a vůbec vypadala k světu.
Je to cca. 6 dní co přestala žrát, celá je hubená a ocásek jí také zhubnul,
krmím jí cvrčky, které obaluji ve vitamínech
Včera sem si všiml že trochu jakoby zešedla, tudíž si myslím že se chystá svlékat,
možná stím souvisí i to nechutenství..., ale bojím se aby si tou hladovkou nějak neublílžila?! Prosím o radu!! popř. jak postupovat aby neuhynula?

je v teráriu, které vyhřívám žárovkou..., pod žárovkou má úkryt z kokosu, kde se pohybuje teplota přes den okolo 28-30 stupňů...., na tomto místečku je přeš den schovaná a vyhřívá, se. na noc okolo 8 večer žárovku vypínám a teplota poklesne zhruba na 22-24 stupňů...., v teráriu má 2 úkryty z kokosu, kořeny na lezení a též se pod nimi skrývá a pár umělých kytek, stěna je udělaná z polystyrenu ( efekt umělé skály, nevím jak to lépe popsat.. )
jako podklad má červený písek zakoupený v zverimexu přímo pro tyto plazy, navíc ho mám namixonavý s trochou jiného substrátu ( něco mezi rašelinou a kokosovou kůrou, zhruba 10% ) rosím zhruba 1-2 týdně
doposud se jí dařilo velice dobře tedy aspoň tak vypadala
Myslím že podmínky má celkem dobré..., ale zničeho nic přestala žrát a opravdu radikálně zhubla, ocásek má jak tkaničku..., bojím se aby mi nepošla... :-(

Hmm, jedna z možností může být ucpání střev substrátem, další pak parazitózy...podmínky se zdají být OK, takže bych si troufl vyloučit avitaminózu atd...
Je možné, že sežrala spolu s cvrkem substrát?
Případně bych zkusil rozbor trusu...se zjistí hned co a jak...ikdyž u odchovovýho mláděte to je ta méně pravděpodobná varianta...

Není vyloučení ani zadržení vajec. Ty by na ní ale byly vidět, A jestli je hubená cela, spíše ne, možnost to je a setkal jsem se s tím u phelsum. Samice nebyla schopná je vyklást- nadměrně velká vejce, přílišné mládí samice, neprůchodnost vejcovodů- jsou nejčastější příčiny. Dále jako faktor může být vyrušení, případně nevhodné podmínky pro snesení- žádná vhodná teplotní zóna s potřebnou vlhkostí u hrabajících zvířat nedostatečná vrstva substrátu. Zvířata nepřijímají potravu nejdříve jsou aktivní a prohledávají terárium, po čase jsou neaktivní a následně umírají nedojde-li k vykladení. U malých zvířat je terapie nemožná.

To bych též byloučil je celá vyhublá a za tu dobu co jí mám
tak snesla 6 vajec ( cca. 4 měsíce) substrát má 3 až 5 cm a teplotní zóny
v terariu též má...
Opravdu nevím co sní může být... :-(
Dnes ráno sem jí znova kontroloval a nikde ani známka po trusu a je opravdu hubená
až mě ztoho mrazí... :-(
Nejsem typ co by jí tahal z terária apod. dopřávám jí klid a podmínky má též vhodné,
prostě zničeho nic přestala žrát a už je to přes týden...