Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva se na noc nezahrabává

Zdravím všechny želvomilce. Můžete mi prosím poradit. Mám želvu zelenavou, která tráví noci v suché části terária (na kamenech). Mám trochu obavy, aby měla dostatek vlhkosti. Mám jí na noc přenášet? Někde jsem totiž četla, že to není příliš vhodné, protože to želvu stresuje. Jako substrát ve vlhké části má kokosové vlákno. Děkuji za odpověď

Khor je borec,to se musí nechat a mám pro něj jen slova uznání,ale...mám taky želvy,ne tolik,ale dlouho .A některý se zahrabávaj a jiný ne.Příkladně ,,horsfíldky'' většinou ležej jak lemry chcíplí s vypadlou hlavou i nohama,bez jakéhokoli pudu sebezáchovy.Né,že by neměli kam,ale prostě se nezahrabávaj.Hermanky to je něco jinšího.Ovšem tam je to taky kus od kusu,starý kousky moc né,ale mlaďasové to jsou ,,hraboši''důkladný.Takže bych to nechal na tom zvířeti,ať se zahrabe nebo ne,ale musí mít samo tu možnost.