Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zraněná želva + foto

Dobrý den. Potřeboval bych poradit se zraněním mojí nové želvy. Želva má vzadu na krunýři kousky krunýře jakoby ulomené, poškrábané.. Je to vážné? Mám to nějak desinfikovat? Případně zajít k veterináři?

PS: Předpokládám, že se jedná o zranění způsobené pářením.(?)

Mám dvě nádrže a 3 želvy. Dvě samice (10 a 16let) a jednoho samce (10let).

Moc díky za odpovědi!

Vážné zraneni to neni, muze to byt i jen kousnute a zadnou spojitost s parenim to mit nemusi. Ale ja mel stitky podobne odrene u klapavek, jak samec rajtoval po samici.
Byt tebou pouzil bych nejaky akvaristicky pripravek do vody - napr.preventin, aby to nechytlo plisen.

Taky se přikláním k hypermanganu - potřit a pak nechat želvu běhat aspon 20 min na suchu. Desinfikování je možné po nějaké době opakovat. Jako doplněk této léčby je možné želvu koupat v slabém odvazu třezalky nebo heřmánku, ale bacha na tu třezalku - želva pak nesmí na sluníčko ani pod UV.

V lékárně. Rozmpustit ve vodě - jen pár zrnek , při použití na krunýř tak aby roztok byl tmavě červený a potřít jen poraněná místa. Při použití na kůži a ke koupelím jen slabě růžový a nechat působit tak 10-20 min pak opláchnout vodu. Pozor na oči.