Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké kovy a lepící potřeby jsou pro potkany nebezpečné?

Dobry den,chtel bych se zeptat na netoxicke a pro potkany zdravi neskodne lepidlo.Napr. na slepeni domku ze dreva a dalsich prolezacek do klece.Nazev a kde se da poridit.
A jeste,jake muzu pouzit dratky?Napr. na zaveseni latkoveho micku atd.A jake kovy jsou pro potkana skodlive.(spony na zaveseni zaclon apod ??? )
Predem dekuju za odpovedi,a klidne pripiste i svoje tipy a rady na tema doplnky do potkani klece.Budu vam moc vdecny,a potkanci taky. ;)

Dekuju...ja cetl jen o lepidlu PONAL...pry je neskodne.Ohledne tech kovu,sem se bal,aby nejaky tenky dratek nerozkousali a nespolkli.Jinak myslite ze muzu pouzit i retizky/retezy?napr. takovyty "od spuntu od vany"? :D ;)
A muzu jim davat do krmeni i zrni pro ptaky?Jen jako zaklad zakladni stravy.Samozdrejme bych pridal nejaketo seminko,kukurici... ;)

Viem ze kedysi sa taketo veci bezne lepili aj s Herculesom(alebo stolarsky duvilax)Malo by to byt tiez zdravotne nezavadne...

Ako zaklad stravy by som skor pouzil granule pre hlodavcov, pripadne aj v hornbachu sa da kupit zmeska pre hlodavcov.Nemala by vsak obsahovat privela semien orechov, slnecnic a inych tucnych somarin...
Moje krmne potkany ciste zrno velmi v opblube nemali:-D...

potkan je tvor vynalézavý...je možné že na to přijde,měla jsem pár šikovných jedinců kteří přišli na každej novej fígl :-D ...škoda že nemám foto kamarádčiny klece pro potkana ..ten na dvířkách má nejmíň 20 kolíčků na prádlo,to je vždycky sranda když ho z nich chce vyndat :-D

No tak to se mam na co tesit,premyslel jsem o porideni nejakych mensich zamecku,je to trochu "vezensky styl",ale co by se dalo delat. :D Néé,lepsi by byli takovy zaklapky na ruzna dvirka,nejak bych to namontoval na klec,uz sem si jich par obhlidl v zelezarstvi. ;)

Potkan je dost odolny zvire, takze pokud to nebudes lepit necim extremne toxickym, tak od herkulesu pres epoxid po sekundak vsechno dobry.
Podobne s kovama, takovy ty bezny vadit nebudou a plutonium, polonium nebo technicium asi pouzivat nebudes...

zdar:-D a.d.bahno :-D hele já ti nevím,ale nedokážu si tak nějak představit "domeček"pro potkany slepený co jsi výše uvedl,ale budiž....takovému domečku dávám max.14dní potkani ho rozeberou na prvočitele :-D:-D podobně jako)ostatní:-),osbně bych šel do masivu palubka se dělá od 11mm a chvílku to vydrží:-D:-D,prolézačky apod. kravinky jsou většinou v lese dobrý je akát ..ten je hořký déle vydrží.
Kovy: souhlas s jabulou,dobré jsou i drátky na vyptejtání rámečku pro včelky tuty jsou bezkonkureční i v jíných oborech tera ;-);-),dobrý je pozink ..prodává se ve špulkách tuším asi za 20kč???je měkký a dobře se s ním dělá :-D

Jj,jasny...pozink uz mam,usoudil sem ze je asi nejlepsi. ;)
Jo,verim ze domecek z prkenek o tloustce 5mm toho moc nevydrzi...
Takze s vterinakem muzu normalne pracovat s prislusenstvim do klece?Tak to je super...
A podestylku pouzivate jakou?Ja se rozhodl pro ASAN,ale kdyz sem dneska sel koupit pytel o 10Litrech,a jentak sem perifernim videnim zahledl cenu 160kc,docela me to zaskocilo...a jeste ktomu to byl zverimex v Praze,a u nas ve Zverimexu,nic takoveho jako je Asan pry nevedou.Nejspis jednou vyskousim a podruhe dam sanci kukuricne drti.A dulezita otazka,kdyz uz se rozhodnu pro kukuricnou drt,mam pouzivat hrubsi,nebo nejemno rozemletou???Na spusty strankach pisou,ze jejich potkani neradi po kukuric.drti chodi,ale ta jemna,my neprisla az tak na hmat neprijemna.Ale bojim se aby nebyla prave az prilis prasna.Podle me by nemela,ale radsi se ptam. ;)