Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyvrhnutá potrava krajty královské

Dobrý den. Ve čtvrtek 19. srpna má krajta sežrala 2. křečka po téměř 4 měsíčním půstu. Prvního křečka bez problémů spolykala a následovně i vykálela. U 2. křečka bylo polykání rovněž bez problému, jenže jsem ho dnes ráno nalezlo v nádrži s vodou z poloviny stráveného, a vyvženého... Moc bych prosila odborníky, kteří se zde, na TP zchází, aby mi poradili, jestli třeba krajta nemá nějaké vnitřní potíže, nebo čím by se to dalo vysvětlit. Děkuji za odpovědi. Jana

A jak je vlastně stará a velká, samec nebo samice? Co třeba zkusit potkaní hole?
Jednou mi krajta, samec dovoz, taky vyvrhla potravu, ale víckrát se to neopakovalo. Stejný samec pak přestal přes zimu (v necelém roku) přijímat potravu asi na jeden měsíc a taky to vypadalo, že tu myš nemůže ulovit. Tak jsem mu začala dávat nejprve malé myšky, asi 10-ti denní a postupně jsem dávala větší a větší a už žere zase přiměřenou potravu.