Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inkubace vajíček Takydromus smaragdinus

Poradíte mi prosím někdo s inkubací vajíček takydromů, mně se nějak nechce dařit. Vajíčka zhruba po 10 dnech začnou plesnivět, zvodnatí a jsou v háji. Mám normální inkubátor s topným kabelem na
víku a teplotu v něm 27-28 stupnů. Zkoušel jsem napřed líhnout na vlhkém vermikulitu v krabičce s víčkem, další snůšku jsem zkoušel na vermikulitu v krabičce bez víčka a ted další snůšku jsem dal do víčka od přesnídávky jemný písek, na to jsem dal vajíčka a to celé vložil do krabičky s vlhkým vermikulitem, taky se zkazila. Mám 1,2 necelý rok staří. Ještě mě napadá, vyzkoušet jiného samečka? Děkuji.

loading...

Omlouvám se za oživení tak starého téma, ale zajímalo by mě, jak se starat o vajíčka Takydromus sexlineatus. Pořídil jsem si trio těchto ještěrek zhruba před 4 týdny a samičky se mi zdají celkem kulaté, takže čekám, jestli nenakladou vajíčka, jenže pak nevím co s tím. Jediný odchov s kterým mám zkušenosti jsou gekoni panenští a tam je to bez starostí.Diky za odpověď