Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta královská-ne/žraní myší

Ahoj,mám problém s krajtou. Už třetí týden nežere. Já neplaším,protože vím,že v tomhle jsou krajty "dámy". Je jí osm a zhruba před třemi týdny jsem jí po týdenní pauze přinesla myšku.. útočila na ní,ale myš nechytla..nakonec to skončilo tak,že jsem myš vracela... Had je děsně agresivní, útočí na mě když jen projd okolo terárka... Vypadá zdravě, kůži má lesklou, oči v pohodě, tlamičku taky,ale prostě nežere.. Stejně tak v pondělí.. přinesla jsem jí myš, kterou po hodině(nechala jí běhat v terárku po třech neúspěšných chyceních) jsem opět vyndala a odnesla zpět do zverimexu.prostě po myši vyjedě 2-3x, ale neuloví jí...Nevíte co by se mohlo dít?Ještě chci dodat,že myšky jsem jí nosila v takové velikosti,které už žrala.. bez problémú...

loading...

Je jí osm

Čeho, let nebo měsíců? Taky se mi to stalo, ale co jsem vypozorovala, tak tu myš spíš zahání, zastrašuje. Ve skutečnosti ji asi nechce ulovit, jenom zahnat. Jak dlouho tu krajtu máš? Pokud ji máš déle, tak už bys mohla vypozorovat, kdy má opravdu hlad - zaujme pozici, kdy vyloženě číhá na kořist.
Nedošlo při posledním úspěšném krmení k pokousání hada?
Pokud nejeví žádné známky nemoci, tak bych ji nechala tak 2 týdny v klidu a pak zkusila znovu nabídnout potravu, možná o trošku menší než obvykle.

Měsicu,pardon.mam ji doma priblizne ctvrt roku a zatim nebyl zadny problem a potravu prijala.tri tydny uz to moje miminko nezralo...ale ja tedy jeste pockam a zkusim mensi mys. ona ty tri tydny smejdi po terarku pres cely den i noc a do ukrytu mi vubec neleze.co ta jeji agrese??

No, mně takhle nežral stejně starý samec přes zimu - nežral měsíc, pak si vzal jednu malou myšku, pak zase měsíc nežral a teď už žere zase normálně. Agresivní ale nebyl vůbec. Má nějaký úkryt nebo nebyla nějaká změna terárka? Vytahuješ ji ven?

Jo, ještě jsem si vzpomněla, že ten můj samec žral nějakou dobu pouze myší samičky. Teď už žere zase všechno.
Tak pokud to nemáš do zverimexu daleko, tak můžeš vzít obojí pohlaví a vyzkoušet jestli nedává jednomu přednost.
Na tyhle případy je ideální domácí chov myší:-), ale pro jednoho hada se to nevyplatí.

jsem opět vyndala a odnesla zpět do zverimexu

ty vado, kde je tohle možný? Mě když Božka nevzala ani třetí den, co jsem to zkoušel, tak mi myš chcipla (dal jsem ji nažrat i napít, možná nervy) nebo v lepším případě jsem ji vypustil ven. Ale odnést zpět do zveráku, to by mě nenapadlo a být majitelem zveráku, tak to ani neudělám, kdoví, co dotáhne zpět.

Jinak ohledně žraní, fakt neplaš. Mě v jednom období mezi svleky (26.11.2008 do 17.7.2009 tedy 233 dnů) vzala jen 4 myši, což je 1 myš na 58 dnů. Buď v klidu. Ohledně té agresivity je to divné. Já v životě viděl jedinou agresivní krajtu královskou, a taky nějakou mladou lemru ve zveráku. Jinak naprosto klidné a hodně bojící se kousky. A aby přes den lozila? To já mám asi nějakou extra línou. Pořád po kůrou, jen když má hlad, tak šmejdí a jak kdosi psal, přesně na ní jde vidět, kdy začne čekat v pozici čekajícího střelce, že má hlad.

v lepším případě jsem ji vypustil ven.

BRAVOOO! To je nápad, ty by si mněl byt nominován na nobelovku! Kruci že mně to nenapadlo, teď tu mám v bedně ještě par myšek co zbyly - nic zejtra jdou na cesty.

Ps: Myslel jsem že mně jen tak něco nepřekvapi ale toto...

trošku jsem nepochopil tvůj sarkasmus. Já byl překvapen tím, že berou ve zveráku zpět myši po neúspěšném útoku hada a napsal jsem, jak se "zbavuju" myší já. To nebyl nápad, co dělat s nepozřenou myší, pokud jsi to tak pochopil. Co je na tom pustit myš ven, než aby chcípla někde v přepravce. Připadne ti to snad nehumání (nebo možná spíš nemyšší?). Vždyť jsou to jen krmné myši. Opravdu jsem nepochopil, co tě na tom tak pobouřilo.
A to tvé P.S. by se spíš hodilo k těm volů, co si koupí krajtu bez předchozího jakéhokoliv prostudování co had potřebuje a pak vlezou sem a píšou: "pomóóóć moje krajta je nemocná, má bílé hovínka" nebo klasická: "pomóóóóc moje krajta už týden nežrala".

Nemyslím si, že je humánější usmrtit myš než ji pustit do volné přírody. Je to myš, ta se přizpůsobí prostředí, samozřejmě není-li zima. Jinak já se myší bojím, takže nevím, jak bych ji usmrtil, je naprosto proti mojí mysli, abych ji měl v mražáku a konečně, Boženka nikdy nic mrtvého nesežrala.