Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvětlení v nádrži se sarančaty

Zdravim, chtěl bych se zeptat jestli by se tady našel někdo se zkušenostmi s chovem sarančat, a mohl mi poradit vhodnou žárovku do nádrže cca 35x35x60 která by dokázala jak nádrž vytopit tak i poskytnout dostatečné osvětlení. Na nějaké stránce s informacema o chovu sem narazil na info že postačuje 60W bodová žárovka, tak mě zajímá jaké s tím tady máte zkušenosti a jaké žárovky jsou vhodné.

Skoro dvacet let jsem udržoval chov sarančat v terárku přibližně stejné velikosti a vždycky požíval jenom obyčejné žárovky. Měnil jsem výměnou pouze jejich "wattáž" od 25 do 60W podle ročního období. Je ale pravdou, že v zimě byla sarančata poloviční velikosti což určitě souviselo s potravou, protože v místnosti nebyla okna tak světlo nepřipadá v úvahu.