Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aktuální počasí / první zimování

Dobrý den,

mám 6-ti letou želvu vroubenou. Letos poprvé cca od května chovanou pouze ve venkovním výběhu, předtím v teráriu, v létě střídavě venku či v terárku.

Letos se chystám poprvé zimovat, chci nechat želvu přirozeně co nejdéle venku a pak rovnou do sklepa, trochu mi ale dělají starosti aktuální teploty počasí - v noci je předpověď 9/5. Včera i dnes byla želva utlumená, potravu (jitrocel) nechala bez povšimnutí.

Problém také je, že moje želva se vůbec nezahrabává do země, maximálně zaleze pod slámu. Nechci povolit a vrátit jí dovnitř, protože vyhřáté terárko by teď asi znamenalo opět celou zimu vzhůru, mám spoléhat na přirozený pud želvy, že když bude cítit, že už je zima, zahrabe se? :)

Já jen tak kecnu, když se nikdo moc nechytá - Já jsem ty naše narval do polykarbonátovýho pařníku, mají domek s vyhříváním, tak doufám, že vydržej až do listopadu :)). Kdyžtak je pak dám rozmrazit do mikrovlnky...
Jinak tepelná izolace polykarbonátu mě HAFO zklamala, zlatý sklo :-/

Tak to jsem ráda, že nejsem jediná koho to trápí.

Poprvé jdu zimovat a zrovna tohle !!

Příští týden vypadá předpověď slibněji, tak se nám snad želvy se vzpamatují a nahodí na normální rytmus :)

Tak mě samec odmítá vylízt z boudy ( pro upřesnění mají letní sídlo na balkóně), zatímco samice stále chodí na návštěvy k misce s jídlem a stále sní vše co tam najde.
I když už i mě zajímá co snima dál. Dneska ráno jsem při cestě do práce mrzla i já, natož co oni.:-/

Tak ja uz mam jednoho samce nezvestneho- prohledal jsem cely vybeh- vytrhal vsechny drny a nikde nic! vybeh ted vypada jak by jim proslo stado prasat...
to znám :-), v So jsem se rozhodl, že je dám před přízemními mrazíky na balkon
- 4.patro ;-), našel jsem všechny vcelku v poho, jen JEDEN chyběl:-( tož do lehu
a cm po cm prstíkama prohledával cca 2 hod (16m2) a furt nic...:-(
tak v Ne znova a hele:))tam kde jsem hledal už nejmíň 10x najednou...BYL, takže nevzdávat :-) JE TAM :!::puff:(ale kde? ...:?: )

Já mám své želvy ještě venku. Už nežerou, ale stále jsou poměrně aktivní, především A. horsfieldi, ty ještě vylézají z domku při každém zasvícení slunce. Dnes se vyhřívaly i T. hermanni. Počítám, že budou venku ještě do poloviny tohoto měsíce a pak pofrčí do zasklené lodžie, kde je připravím na zazimování.

No u moje už se začala dost vyprazdňovat, protože v minulých dnech to nebylo s počasím nic moc a byla dost ospalá. Dneska se ale pěkně slunila byla dost aktivní, "oholila" pampelišky, co jsou ve výběhu až na kost a cca od středy se rozhodla, že bude nocovat pod širákem. Spí mezi drny a už konečně malinko zahrabaná. Fakt by mě zajímalo, co to má znamenat. Venku je docela zima, takže jí chodím uklízet, ovšam nevím, jestli dělám dobře... Jo a taky mi přijde, že se s přibývající únavou více bojí, když jdu okolo stahne se do krunýře a hned tak nevyleze.

Já mám želváka stále venku...jak jsem psala výše, mám ho na balkoně a zrovna jsem se na něj koukala a spí. Ale jak vysvitne sluníčko, hned se vyhřívá, ale už moc nežere. V úterý má být 18°C a hlásí, že se bude zase trochu otepovat, takže ho asi venku nechám...ale taky si nejsem jistá, zda dělám dobře...

tak jsem se už ze zahrádky odnesl a umístil na zasklené lodžii, kde je pomalu začnu pžipravovat na zazimování.
...to jako proč? Nejlíp se připraví sami ve výběhu...teď jde podle mne jen o to,
dohlédnout, aby na noc byli všichni v boudě, případně dostlat slámu...

To sa povie vonku. Vnoci je zima cca 2-3 stupne/sú v domčeku/ a cez den je teplo a slnko tak sa vyhrievajú.Teraz má prísť ochladenie a nebude už neskoro? Nebude im vadiť taká kosa okolo 4-7 stupnov na zazymovanie ked aj ostanú v domčeku,ktorý je nevykurovaný? Mám tam slamu ale moc sa do nej nezahrabávaju.Jedná sa o T.M.

.....jako proto, že se venku už asi moc nevysluní a já tu možnost nemám, abych každý večer frčel na zahrádku a dohlížel, jestli nějaká želva nezatuhla venku. Na lodžii mám udělaný výběh s vrstvou posekané trávy, listí a slámy kam se na večer želvy zavrtávají. Jak se bude postupně ochlazovat tak je nechám řádně vyprázdnit a napít a pak je zazimuji.