Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Plíseň na ulitě achatiny

Dobrý den.
Prosím Vás. Mám achatinu už celkem odrostlejší a od včerejška jí pozoruji na ulitě plíseň. Mohu se zeptat, jak se toho dá zbavit, předejít tomu, nebo čím by to asi mohlo být? V akvárku má větší vlhkost, ale to by mělo být v pořádku. Má tam i kořen, který sem tam taky chytne plíseň. Mohlo by to být od toho? Měl bych se ho zbavit? A co šnek? Jak ho zbavit přímo plísně? Mechanicky? Prostě očistit?
Děkuji mnohokrát za jakoukoliv radu.
S pozdravem z Olomouce, Chroustal.

Dobrý den,
doporučil bych Vám plíseň odstranit mechanicky, a poté šneka jemně okoupat ve slabém roztoku hypermanganu (manganistan draselný) ,případně v heřmánkovém odvaru.Stačí ho jemně potírat houbičkou namočenou v roztoku.
Pravděpodobně máte v teráriu až moc vysokou vlhkost.Pokud kořen plesniví,můžete ho vyměnit,případně vyvařit ve slané vodě či v roztoku hypermanganu.
S pozdravem z Olomouce, Vavres.