Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rhacodactylus ciliatus jen na ovoci?

Čau pořídila sem si na Brněnské burze 29.8.10 0,0,2 miminka tohoto pagekona (podle mě mají tak měsíc a víc)a zajímalo by mě, jestli dokáže vydržet cca10dní jen na ovoci(banánu,neslazených přesnídávkách apod.). Nemám totiž teď příjem minicvrčků, budu se stěhovat a cca za těch 10dnů bych je měla sehnat. Teprve začínám s tímto krásným tvorečkem...Děkuji za názory

Pokud chceš riskovat že začátek s těmahle gekonama bude o rychlý konec či minimálně chce-li se Ti riskovat jejich "podtržení" tak prosím. Nicméně podle mě není problém sehnat někdě aspoň moučňáky, popř ještě pořád je počasí, kdy musí jít nasmýkat nějaký ten hmyz a díky tomu překlenout deseti denní období bez cvrčků. Nebo se zkus poptat v okolí na šváby.

Já bych si dovolil říct asi tolik: jsou chovatelé, kteří krmí z 90% přesnídávkama a funguje to. Záleží jak jsou mimina stará. Mě po vylíhnutí berou jenom cvrky, ale cca ve 2 měsících se z většiny ciliátů stávají chroničtí lízači přesnídávky:)) - upřednostňují to před cvrkama, ale já je držím zkrátka a krmím spíše cvrčkama.
Ad dotaz, zda to zvládnou 10 dnů jen na přesnídávce: zvládnou a úplně bez problému. Pak bych ale rozhodně zařadil i cvrčky. jinak tip na přesnídávku - nejvíc chutná meruńka nebo broskev...samozřejmě do přesnídávky vmíchat sypkou vit-min směs...