Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Poškozená ootéka

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli vadí malé poškození ootéky. Naše kudlanka byla tak šikovná, že ji udělala na punčochu a při sundávání se trochu bohužel poškodila. Děkuji za Vaše odpovědi.

Kudlanka byla na rozdíl od chovatele opravdu šikovná, punčocha nebo síťka je díky své struktuře ideální k uchycení ootéky. A ootéka "se" sama nepoškodila, poškodil ji "šikovný chovatel" nešikovnou manipulací. To je takový problém kus punčochy odstřihnout? A proč vůbec ootéku sundaváte? Na rozdíl od PT si myslím, že to bude vadit, a to dost silně, tedy pokud jste se dostali blízko k vajíčkům. Pak ootéka buď vyschne, nebo vajíčka zplesniví. Takže ne o trochu míň, ale nejspíš vůbec nic.
Ale ona vám šikovná kudlanka těch ooték nejspíš ještě pár naklade, tak se snažte to příště nezvrtat.

Ono totiž tu punčochu musíte sundat aby jste mohl tu kudlanku nakrmit a ta ootéka byla z jedná strany přidělaná ke sklu, takže si myslím, že i kdybych se po..... tak to ,,šikovně" nesundám. Jinak pro vaši informaci jsem ootéku nesundávala z punčochy, pouze její kousek ze skla a z punčochy byla posléze vystřižena. Vajíčka přes to strašné poškození není vidět.