Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UV-B nebo UV-A

Zdravým chci se zeptat stavím terárko Gekon žlutavý a jedno Anolis rudokrký a nemohu zjistit jaké použít UV světlo chci zářivku a nevím jaké spektrum.Můžete mi poradit

Přiznám se, že toho gekona vůbec neznám, ale karolínky určitě UVečko ocení - pokud koupíš jakoukoliv terarijní UVB zářivku, bude mít zároveň i větší podíl UVA, takže zvlášť to řešit nemusíš. Pokud by jsi tam dával nějakou silnější (z hlediska UV), doplnil bych ji ještě jednou trubičkou s vyváženým viditelným světlem.
Nebo mrkni na nějaký kompaktní UVB zářivky (uspoří místo v terárku) po eshopech s tera věcma.

Já chovám kimmhoweláky, celej rod je nenáročnej, ale předpokládám, že budeš pořizovat importy, samci bývaj celkem vpohodě, ale samičky jsou na tom hodně špatně a odchovu se nejspíš nedočkáš, nechceš rači ode mě mladý NZ právě L.kimmhoweli? Na svícení používám 7W úsporku z Ikey ono všechny ty trubicový svítidla nějakej podíl UV mají, v zimě ji vyměním za 13W nějaky Reptiglo? s vyznačeným UV 2.0, vůbec nevím, jaká to je stupnice, ale je to právě ideální pro denní gekony. Jako minerálovitamínový přípravek používám Reptivite, ta malá pixlička ti vydrží na dlouho, doporučuje se poprášit každou kořist, ale ono to není potřeba dodržovat tak striktně a k tomu mají v terárku misku s práškovým vápníkem, žijí v celkem bojových podmínky, ale množí se jak diví, tak jsou asi spokojení ;-), jinak všechno krmení je z vlastních zdrojů, švábi a cvrčci mají jako podklad šrot s Roboranem(teraristy uváděný Roboran-H jsem nikde nesehnal, tak používám Roboran pro slípky), přeji hodně štěstí