Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno voda v bazénku a misce

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli může mít leguánek v bazénku i v misce normální vodu z kohoutku nebo jí musí mít specálně upravovanou? Dořetla jsem se že v bazénku by mělo být kolem 30 st., ale kolik by měla mít ta voda na pití? A ještě koupila jsem si teplo/hydro metr..kam bych ho měla umístit? Děkuji mnohokrát za rady..:-)

jestli může mít leguánek v bazénku i v misce normální vodu z kohoutku

- Ano. Látky jako chlór z vody rychle vyprchají a není čeho se bát.

Dořetla jsem se že v bazénku by mělo být kolem 30 st., ale kolik by měla mít ta voda na pití?

- Normální teplotu. Ono by stačil pouze ten bazének. Zvíře by pilo z toho.

ještě koupila jsem si teplo/hydro metr..kam bych ho měla umístit?

- Tam, kde je pro vás důležité měřit teplotu a vlhkost. Tzn, že pokud chcete sledovat teplotu v místě, kde se má zvíře vyhřívat, tak ho dejte tam. Pokud chcete sledovat nejchladnější místo, tak ho dejte tam... Ve výsledku je to jedno.

Vesměs je na hydro a teploměru napsané,že se mají umístit do prostřed terária.Než je ale instalujete,tak je dejte na místo kde se vyhřívá,aby ste věděla jestli tam má odpovídající teplotu.Mělo by tam být 35°C.Pak bych je dal zhruba do prostřed.Kdž bude mít v celém terárku kolem 25°C,tak to bude v pořádku. Kdyby mu byla zima,tak by byl pořád jenom pod lampou.