Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík a alergie - musí pryč?

Pěkný večer, několik let doma chovám 5 kusů Eublíka. Odmala jsem alergik, posledních pár let i astmatik. Nyní jsem skončila na ORL s celkem velkými komplikacemi a lékař mě varoval, ať všechna zvířata dám pryč. Jenže gekončíci jsou doporučeni jako zvířata pro alergiky, stejně jako hadi. Proto se ptám - je nutné se jich zbavit? Děkuji předem za každou radu.
Martina

zalezi na tom, co Vam alergicke stavy zpusobuje. Pokud je to srst nebo pyly, tak je zbavovani se gekonciku celkem bezpredmetne. Pokud mate alergii na roztoce, pripadne produkty jejich metabolismu nebo svlecky, tak uz by to bylo na povazenou - situace by se mozna dala castecne resit hygienickym chovem bez substratu (pocet pritomnych roztocu se zredukuje). Problem vidim i v situaci, kdy byste mela alergii treba nektery krmny hmyz, treba i selektivne jen na cvrcky nebo jen na nektery druh svabu (pozor, je potreba odlisit od alergie na roztoce, kteri v chovech krmneho hmyzu byvaji pritomni a mohou situaci zkreslit). Kazdopadne - tohle musite tak jako tak probrat (a jednotlive alergeny otestovat) u alergologa...