Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Stavba terária - způsob otvírání

Zdravim, řešim zrovna konstrukci nového tera a nemůžu se rozhodnout jaký způsob otvírání mám použít. V úvahu připadají kovové panty nebo klasické vysunovací (a to bud jedno sklo nebo dvě skla). Terárko bude mít rozměry cca (vxšxh) 120x70x45 a bude to tropické terko pro F. Pardalise. S čím máte nejlepší zkušenosti?

Já mám zkušenost jen s nižším teráriem, ale osvědčily se mi dvě šoupací skla. Trochu jsem se bál toho místa, kde budu koukat přes dvě skla, ale je to lepší než jsem čekal a co se týče přístupu dovnitř, tak ty skla se dají snadno vysadit. Snadno se dá vyřešit i zajištění skel proti "samovolnému" šoupnutí - stačí kousek ohnutého drátu, který ani není vidět.
http://picasaweb.google.cz/Baluu.patolog/Hadicka#5 469614696071422930