Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dobrý nápad proti octovkám v tera?

Dobrý den,
sháním nějaký nápad, jak zabránit octovým muškám, aby mi lítali do tera... do větrání jsem zkoušela dát drobnou síťku, ale prolezou.... v tera mám i masožravou kytky, ale mušek je tam hrozně moc. Nemáte někdo nápad jak se jich zbavit??? Děkuji za nápady...

Taky jsme u leguš měli smutnice, pomáhá nechat vyschnout substrát (je-li jaký) -ovšem vzhledem k vzdušné vlhkosti, jakou legu potřebuje... jsme je částečně vyluxovali (každý den malé mračno) a pak se nám v rohu terka ubytoval malý pavouk, upředl síť a je to to nejlepší, co se nám mohlo přihodit - spokojený pavouk roste jak z vody, smutnice skoro neexistují... :beer: to all spiders!

Máme a taky pokoj plný rostlin - smutnice normálně žijí v kořenovém balu u kytek, ale berou zavděk čímkoliv vlhkým... nicméně, s pavoučí pomocí zmizely... "podestýlka" u leguána je u nás doma často diskutovaným tématem, má směs rašeliny s pískem, prostě protože je to příroda... lino nebo podobné je sice krásně hygienické, nemusí se vyměňovat... ale ten pocit tomu prostě chybí... :-[ Snad je to pochopitelné.

My ho taky měníme docela často a je to peklo, ale co by člověk neudělal... akorát dotáhnout 100 l rašeliny a pár pytlů písku... uf! Jinak máme štěstí, že leguš je čistotná a chodí na vecko do bazénku - akorát se musí udržovat čistý, protože do špinavého nevleze, obluda. Luxování v terárku jí nevadilo, je docela otrkaná a od té doby, co s ní bydlí pavouk je jeho síť černá muškama a kde nic, tu nic. Zato nám substrát rozkvetl - zřejmě od papouchů tam doletěla nějaká semínka a dole má "přilepšení", asi mladé proso. :-D