Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Kadí hadi?

Asi je to uplně mimo, ale kadí hadi? Dnes mi přišla dcera ze školy, že jim učitel přírodopisu řekl, že hadi nekadí, že nestrávenou potravu vydáví, protože nemají řitní otvor. Je to možné?????????

loading...

Denevo: Chceš donést na burzu hovno, nebo se stavíš? Jestli chceš pořádný od tmavky tak ale musíš vydržet :-D Já bych mu to hodil v sáčku na stůl, být klidně žákem a doložil výkladem. Otázka kerou bych zas od tebe nečekal ale chápu překvapení z debility učitele. ::)

To je snad samozřejmé,že každý tvor má pr..l,NE?

no, az tak bych ten zminovany "organ" zas tolik neprecenovala. Je spousta tvoru, co se zbavuji zbytku potravy stejnym otvorem, kterym zerou. Co treba takove plostenky? Motolice? Koraly? Sasanky? Vlastne i ty hadice (bereme-li je jako skupinu ostnokozcu)maji travici soustavu slepou.

Panu učiteli bych sešil řitní otvor,ať si zkusí něco takového vydávit.

Daveni nestravitelnych zbytku potravy neni jen zalezitosti bezobratlych. Co treba takove sovy? Videl jste nekdy vyvrzek? Co Vam pripomina?
Celkove k tematu:
Uprimne - kdyz obcas posloucham nektera decka, nedivila bych se, kdyby treba pan ucitel mluvil prave o ostnokozcich (jmenovite tedy vlastne o hadicich ktere vlastne jakousi vyjimku mezi ostnokozci tvori), a zakyne (poslouchajici jen na pul ucha)si to vylozili po svem. Ac jsem se setkala s uciteli, kteri zakum tvrdili, ze treba lezec v zadnem pripade neni ryba ale obojzivelnik, a jiricka ze je samicka od vlastovky (pohlavi se pry pozna tak, ze pestrejsi samecek ma cervene hrdelko a samicka bile), trochu se zdraham uverit tomu, ze by tenhle prehmat byl (jen) na strane ucitele (mozna v to i trochu tajne doufam).

Ahoj Jani,můj příspěvek byl samozřejmě psán s trochou nadsázky a nechal jsem se unést(neber to doslovně prosím!).Abych to upřesnil,myslel jsem to tak,že mnohem větší část tvorů této planety má řitní otvor.Samozřejmě máš pravdu,co se Tebou zmiňovaných živočichů týče a je spousta dalších,ale to už se v tom hrabeme podrobněji.Nevím,co děti v našem školství učí,ale moje dcera se s učitelkou dohadovala,jestli má želva zuby.Dcera tvrdila,že ne a učitelka,že jo,ale,,naštěstí´´má dcera je mazaná,tak do písemky napsala vodní želvu a dostala za 1.Doma mi ovšem s pohoršením sdělila,co jim to cpou za blbosti do hlav.Tak nevím,kdo dělá učebnice a směrnice pro školy?:-(

Abych to upřesnil,myslel jsem to tak,že mnohem větší část tvorů této planety má řitní otvor

no jo, ale to bych si taky netroufala tvrdit at uz co do poctu druhu, tak co do objemu biomasy. Zvlast pokud k zivocichum se slepou travici soustavou pricteme ty, ktere nemaji travici trubici vubec (a ze jich taky neni malo - namatkou treba tasemnice)...

Poznal jsem RNDr.Pravda mikrobiologa a ten se zas divil,že někteří hadi roděj živý mláďata.A taky jsem znal úču,která se omluvila žákům a řekla ať si opravjejí v učebnici chybnej údaj o počtu druhů krokodýlů,když ji moje dítě na tu chybu upozornilo.

Prostě pajdák... Já teda znám několik velmi kvalitních kantorů pajďáků, jenže většinou učí vyšší stupeň a nebo přímo specializaci Biola. První stupeň je složitější, mají samé psychologie a podobné "pavědy" a biolu mají snad jen jednosemstrálně a řeší se tam hlavně lidksé tělo (co mám info). Snad se tu objeví Bogušák a opraví mě :)

No tak to já bych do třídních schůzek nevydržela a hned tam zavolala, zeptala se jestli myslí vážně, to co řekl dětem a pokud ano, tak bych si to štrádovala s hovnem do školy, nejlépe ještě s fotkou kadící krajty přímo proti objektivu:-D to je pecka zase fakt]:(

Docela vtipné, jen někdy učitel možná i ví, jak to ve skutečnosti je, avšak blbě to podá a dítě případně jinak pochopí; jinak mě totiž děsí, že by to někdo z vyučujících tak viděl! :-D Ale takových přeřeku bývá hojno - vzpomínám na naší vyučující biologie a chemie, když nás přesvědčovala, že po vyvrcholení nastává erekce...či že na teflonových pánvcích nesmažíme na tuku ale pouze na másle...či že přírodovědné zaměření ročníku je spíše humanitní...hlody měla dobré, rád vzpomínám ;-)