Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pozadí terária z montážní pěny

Zdravim, začínám dělat v teráriu nové pozadí a po zkušenostech z minula chci tentokrát zkusit montážní pěnu (z polystyrenu bylo podle mě dost bordelu), proto by mě zajímalo jestli je v těchto pěnách které se u nás prodávají nějaký rozdíl, nebo jestli se liší např tím jestli jsou toxické a nebo netoxické a podobně. S jakými máte nejlepší zkušenosti?

no, podle typu peny, je rozdil v penivosti a tepelne izolaci, ale pokud si vezmes normalni "montazni" penu a ne pistolovku, tak je penivost +- stejna, co se toxicity tyce, tak moc rozdil neni. Jediny cim se jeste podle typu lisi je odolavani UV zareni, pri predpokladu, ze to nebude finalni vrstva, to je stejne jedno, ale pocitej, ze pri brouseni budes mit stejne bordelu jak z PS, akorat o jine strukture castecek.

=> staci koupit obycejnou, orezat klasicky odlamovacim rezakem a obrousit simrk papirem nebo brusnou mrizkou.

pocital bych taky ty 3-4 peny, dle tloustky, mozna i vic. Jeste poradim, prijde mi to takove jasne, ale preci jen: Az to budes delat, nezapomen svrchni vrstvu po vytuhnuti orezat, byvato takova leskla klouzava krusta, pak by ti na tom lepidlo na dlazbu nedrzelo. Pan Hosek na reptarium.cz psal i o zakladu z PUR a na to nanasel epoxidovou pryskyrici. Primo zkusenosti s tim nemam, ale myslim, ze to je odolnejsi varianta, ale taky pracnejsi a cenove si netroufam odhadnout.