Laudakia stellio
Dobrý den chci se jen zeptat zda tu někdo tyto nádherné agamky chová.
Předem děkuji za odpovědi
Dobrý den chci se jen zeptat zda tu někdo tyto nádherné agamky chová.
Předem děkuji za odpovědi
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Občas někdo chová dotažené zvíře, ale odchovy nejsou - já vím o jediném. není to sranda je chovat - jsou to teritoriální zvířata, rádi na sebe hrozí a pod. a potřebují HODNĚ světla.
zdar ale odchovy jsou,já taky vím o jediném doufám,že je to ten samý...bydlí ve Spálenáku ...Jinak Sp.Poříčí
Jak tak koukám tak se tu asi nikdo nenajde no škoda myslel sem že by je tady přeci jen někdo mohl mít v chovu.
Na www.goniatit.cz byl do sekce Encyklopedie terarijních druhů doplněn článek o druhu Laudakia stellio. Pokud máte o tento druh zájem, neváhejte. Moc už jich není.
http://www.goniatit.cz/clanky/encyklopedie---lauda kia-stellio.html
Aby byly opravdu nadherne, je potreba si poradne pohrat se svetly (pod zadnymi nanicovatymi zarivkami s pseudo uvb se nevybarvi tak jak je videt na fotkach z prirody). Pokud uz pak clovek investuje do "dobrych" svetel, nic se nezkazi, zainvestuje-li se i do zajimavych zvirat z odchovu (ohledne agam je vyber take celkem pekny, co treba rod Tympanocryptis, Xenagama nebo takovi uromastixove...
Chovatelu jmenovanych zvirat je urcite mezi teraristy vic, odchovy vypovidaji o jiste "zvladnutosti" chovu v zajeti a pokud je nejaky problem, vzdy se najde nekdo, kdo muze poradit z vlastni zkusenosti. U importovanych zvirat (a u techto agam + druhu Agama agama zvlast) je navic pomerne vysoke procento promorenosti vnitrnimi parazity. Zkuste popremyslet, co je pro Vas i vybraneho chovance lepsi - jestli poridit rizikove zvire na doziti nebo minimalne stejne atraktivni z odchovu, ktereho pri trochu snahy muzete mnohem pravdepodobneji dosahnout v dalsi generaci i Vy sam...
Ahoj, druhým rokem chovám L.stellio stellio a L.stellio brachydactyla. Stely mám ve společném terárku se starším párem límcovek a starají se spokojeně o veškerý hmyz, který těm "obrům" uteče. Včera večer se mi poprvé samička vykladla, ve snůšce bylo 7 vajec, které mi vztekle umožnila přenést do líhně (kousla mě při obraně své hromádky). Hledala jsem informace o potřebné teplotě a délce inkubace a dostala se k Vám, takže otázka: jak dlou trvá inkubace a při jakých teplotách a je nutný noční pokles teplot v inkubátoru?
Brachdactylky ještě nic, takže je nechám v prosinci odpočinout v chladnější místnosti a uvidím za rok.Alexa
Alekosan mohl bych se zeptat odkud jste. Jinak s inkubací zkušemost nemám bohužel jsem čerstvý chovatel těchto agamek takže nemůžu poradit ale našel jsem toto : Inkubace vajec: Při konstatní teplotě 28 oC trvá průměrně 70 dní, a tady je odkaz www.goniatit.cz. Jinak všem tady kteří mi odpověděli na můj dotaz moc děkuji.
Pošuku, já vím o Modrým jen :) Základem u těchhle zvířat bylo dle jeho slov mít dvě skupiny se dvěma samci, kteří an sebe viděli a samosebou pořádný zdroj UV (měl Ultravitaluxku 300W)...
Nejlepší jsou dvě terárka se dvěma samci naproti sobě, nebo vedle sebe. V přírodě taky na sebe vidí. Se samicema se ale snáší v terárku bez problému. Pokud jsou od mláďat, a zbytečně se neruší, tak jsou v terárku uplně bezproblémoví (za předpokladu, že mají dostatek tepla a UV, jak už tu bylo psáno). Pokud se koupí starší zvířata z importu, tak ta si většinou nezvyknou, ale mláďata se aklimatizují uplně v pohodě. Další dobrý druh je Agama mwanzae, ty jsou také bezproblémové, kupodivu i dospělí jedinci z odchytu. Jsou uplně jiné, než třeba Agama agama, které si zvykají obtížně, a to byly mwanzae dříve také řazeny k Agama agama. Tyhle po pár dnech žerou z ruky (nebo spíš s rukou).
Mimochodem, mám volného loňského 1,0 Laudakia stelio daani, kdyby ho někdo chtěl...