Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dubie

ahojte, prosím o radu jakými granulemi krmit dubie, a zda je něco co ji zásadně nedávat? díky Miška

Tak zásadně můžeš dubiím dát cokoli co je pro ostatní živočichy poživatelné... Jinak se mi jeví jak vhodnější používat kočičí granule - vyšší obsah dusíkatých látek a živočišné bílkoviny. Dost lidí dává suché, mě se osvědčilo podávat navlhčené, nebo spíš až rozmočené. Ale někomu to chytá plíseň, případně začíná kvasit a podobně.

Není potřeba z toho dělat nějakou vědu. My dáváme ty nejlevnější psí granule, celé, suché, tvrdé pečivo a pak cokoli, co zbyde v kuchyni, vařené těstoviny, brambory, slupky, skrojky, jádřince...jablka se ale moc neosvědčili, šváby je milují, ale chov pak poměrně zapáchá i když dávám jen tolik, aby to během dvou tří hodin snědli.Jen nedávat nic plesnivého a shnilého, jedy z plísní by mohli ve švábech zůstat a to by ještěrky jistě nepotěšilo.