Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nebezpečnost užovek?!

Dobrý den, chci se zeptat jestli může být pro člověka nějak nebezpečná užovka červená nebo některá z jejich forem. Kousla Vás už dospělá užovka? Může být chování těchto užovek nějak nebezpečné. Všude píšou, že ne. Ale chci se zeptat zkušených chovatelů?

jiste - jsou to nejnebezepcnejsi hadi s jakymi sem kdy manipuloval... Dokonce predci i zmiji utocnou... Na rozdil od ni totiz jdou okamzite po uchopeni po krcni tepne... Hezky je to videt napr. ve Winetouvi v Udoli smrti, nebo v mem oblibenem prirodpisnim filmu Hadi v letadle...

Doufam ze jste pochopil ze to byla ironie - bohuzel/nastesti tak vetsinou reaguju na "inteligentni" dotaz... Jsou to idealni hadi pro zacatecnika - ale to by ste vedel kdyby ste si kouknul napr. vlakna o uzovce cervene ( tera.poradna.net ) a nezakladal zbytecne nove...