Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Příjemná poradna?

Takže Vás zdravím a chci Vám jen říct, že jsem zcela zděšena co se tady poslední dobou děje. Chtěla bych se Vás milý vážení zeptat od kdy si může člověk dovolit napsat svůj dotaz nebo žádost o pomoc aniž by se mu dostalo sprosté a arogantní odpovědi, které zní jako by ten člověk byl totální idiot a přece tak banální věci nemohl vědět. Chtěla bych také vidět vaše začátky, já jsem zapoměla vy jste nikdy chybu neudelali a nikdy Vám ta posraná užovka neutekla a Vaše zkušenosti jsou tak dokonalé, že si můžete pořídit cokoliv a ostatní asi až dojdou do důchodu, protože jejich zkušenosti jsou tak neskutečně nedostačující. Pobavilo mě, že se terarijní zvířata nevytahují:D a jsou tedy prakticky jen na koukání.,,Budeme rádi, pokud se zdejší poradna stane i pro vás místem, kam se budete rádi vracet." toto je věta poradny, nechtěli byste se jí laskavě držet a když nejste schopni přes své komplexy napsat slušnou odpověď na slušný dotaz, tak se laskavě nevyjadřujte. A že se dotazy opakují? Fórum jestli jste si nevšimli je dlouhé a lidí je spousta a bože chraň toho, kdo dostane terárium a poprosí co by do něj mohl dát. A pánové poslední věta, rozmyslete se co mi napíšete, pokud to bude nějaká rádoby chytrá stupidita tak mě akorát pobavíte.

HA HA HA opravdu jsi me pobavila Davisko, hlavne tou posranou uzovkou co jsi napsala, cely text vypovida o tvem komplexu a IQ:-) Vzdycky me pobavi, kdyz nekdo napise podobny flame post, na blbou otazku blba odpoved. Uprimne, lidi co neznaj ani zakladni pozadavky zvirete a pak az si ho koupi a to zvire ma nejaky problem to zacinaj resit zde na foru, tak se ani nedivim, ze je tu lidi posilaj do haje!! Ale jeste jsem si nevsim, ze by mu na danou otazku neodpovedeli, sic treba arogantne, ale zaslouzene. Za spatny znamky vas taky doma nepochvalili.
Lidi co maj trosku v hlave se ptaji lidi od koho zvire koupi, prectou si neco, pouzivaj vyhledavac a pak teprve resi problem verejne, pokud opravdu nejde o zdravotni problem, ktery si zada rychlou pomoc, ale i v tom pripade, pokud neni zrovna svatek, je zbytecny sedet na zadku a cekat nez mi nekdo odpovi na foru a nejit k veterinarovi, nebo aspon nezavolat.

musim se zastat Johnyho - tazatel je tu naprosto novy a potrebuje pomoct, tim spis by mel polozit vecnou otazku s udaji ze kterych je mozne vychazet. Johny dle meho nazoru neodpovedel nikterak zle - sice odmerene, ale melo to evidentne pozitivni ucinek... Nejsme prece v cirkevnim seminari ale na foru... Pokud chceme pokracovat v debate kdo odpovida urazlive, se sarkasmem, ironicky, kdo urazi a nadava a pod tak verim ze kazdy mel svou slabou chvilku... Ale o tom podle mne TP neni (pokud se tu kazdy vyjadroval prehnane uctive jak matka tereza tak bych asi po case nekoho kousnul)...

A netahej diskusi s Daviskou do jiného vlákna.Tady de vidět,že potrefená husa se vždycky ozve.Ten člověk má problém a nemá m,yšlenky na hledání odpovědi,zvlášť když chce co nejrychleji pomoct tomu legovi.Uvědom si že to může být nějaký člověk,který neumí dělat na PC.A z toho,jak popsal velikost terka,tak asi už něco nastudoval.Je docela velké.Místo arogantních keců si mu mohl dát jen odkaz a napsat (zde klikni).Chtěl bych vidět frajere jak by si sním mluvil z očí do očí.Nemám nic prozi tvým radám,protože máš dobré znalosti a zkušenosti,ale stou arogancí me velice se..š.

Nevim na koho to sice smeruje - mam pocit ze z casti na Johnyho a z casti na mne, takze zareaguju...

trefil jste hrebik na hlavicku:

...nemá m,yšlenky na hledání odpovědi...

takze vlastne schvalujete neustale omylani tech samych otazke dokolecka... To teda staci zrusit to okno vpravo nahore (HLEDAT) a take vlastne celou tu listu v pravo - jsou tim padem naprosto zbytecne... A muzeme do aleluja tocit stejne otazky + odpovedi ve verzi XYZ, coz jiste pozdvihne uroven diskuzi i cele TP (hlavne ze to bude mile a sladke az mi z monitoru potece cukr)...

že to může být nějaký člověk,který neumí dělat na PC

v tom pripade nechapu jak sem mohl zadat dotaz... zrejme nahodou (nevim jak u vas - ale v nasi rodine neco o PC a internetu vedi i moje babicky, natoz mladi clenove rodiny)...

Místo arogantních keců si mu mohl dát jen odkaz

arogantnich kecu sem si nevsiml, z cehoz plyne ze kazdy je samostatna individualita a vnima realitu subjektivne = nikdy nevyhovite vsem... Nekdo se pres to prenese a jiny urazi...

Chtěl bych vidět frajere jak by si sním mluvil z očí do očí

vzhledem ke sve telesne konstituci a jistemu sportu nemam problem s lidmi o 2 hlavy vyssimi ani o X kg tezsimi...
PS: frajera nedelam, ale zda se ze prave vy to berete nejak moc osobne s tim

ale stou arogancí me velice se..š.

PS: momentalne tu resime neresitelne... pristup k odpovedi na prispevky je zcela individualni a stejne jako ma tazatel pravo zadat blbost, tak kdokoliv ma pravo mu to rict - vcetne zpusobu... Je jenom na modech jak to posoudi...

Tak hele,ty FRAJERE,jestli tady chceš házet patky,tak jsi tady špatné adrese.Za ty roky,jsem tady takovejch jsem jako ty viděl mraky.
Za takovéhle debilní dotazy,bych rozdával facky a ne rady.Docela už mě zvedá ze židle,jak tu všichni dokážete krytizovat.Ono je děsně jednoduchý napsat ,,honém, honém,pomoc".
Chovatel,kterej si nedokáže zjistit základní informace o takhle běžnejch zvířatech,je prostě nemá chovat.Jestli se vyskytne problém,požádám o pomoc.A to tak,že pozdravím,popíšu svůj problém,podmínky chovu a potom poděkuju.
Takový ty řečičky o tom,že je někdo zkušenej a má proto povinost někomu radit,jsou jenom omluvou lenosti dotyčného.Chovám doma dost zvířat co se u nás neviděj,neumim ani slovo německy,ani anglicky.Přesto přes překladač lámu jednu stránku za druhou a hledám cokoli,co by mi pomohlo v úspěšném chovu.Sedím a hodiny hledám,potom když nevím,zeptám se.Třeba tady
Lidi,chybí vám úcta,jak ke starším,tak ke zkušenějším chovatelům a jen díky nim,se můžete něco naučit.:-p

Lego 25: Myslel si tym asi mna.Takže,ja som mladenca niako neurazil,je tam odkaz na cele diskuzne vlakno o leguanoch.
Čo sa tyka ovladania pc,zaujimave,že už male decka ovladaju rôzne hry a tak a dokonca aj v inych jazykoch.
Tu odpoved som tak schvalne sformuloval.Ty mi pripadaš omnoho viac arogantny v jedinom prispevku,ako ja vo viacerych.Kedy som ja použil take slova ako ty? Mysliš ,že som daky napichany svalovec?Ta moja arogancia bude asi spôsobena lenivostou inych.Alebo nesuhlas s myšlienkami inych je znakom arogancie?Neznašam lezenie do zadku a ked mam svoj nazor tak ho poviem pekne narovinu.Mam svoj vek,dost info si zhanam po nete a o všeličom a ked to zvladnem ja-samouk cely život a vo všekom,tak to dokaže každy.
Na Davisku - to bolo myslene len ako priklad,nič osobne.
Mimochodom-v tom vlakne mu doporučiš to iste čo ja -Opravdu se podívej na vlákna které ti johny13 napsal.Stačí když na to klikneš - a o 1/2 hodiny sa v tomto vlakne pustiš do mna...:-D
A ,aale s....em na to.:-D

Jenom mně naštvalo že zatahuješ jinou diskusi do druhé.A bohužel se nedá radit ústně,takže člověk nemůže posoudit jakým tónem sis to vduchu říkal.Ale napsaně to vyzní jinak.Sám nevím proč se to tu tak rozjelo,protože vím jak to myslí daviska.Mě taky rozčilují některé dotazy,ale když mě rozčílí,tak neodpovídám a rači mu řeknu něco neutrálního.Bral jsem to jako nefér útok a provokace na Divisku.Ale dobře jestli si to myslel jinak.Taky už to se.u myslím že všechno už bylo řečeno a zbytek je bezpředmětný.Jinak sory hlavně mi leží v žaludku někdo jiný a ty si to schytal.Schválně se du kouknout jestli už něco odepsal.:-D

Moji milí přátelé.pěkně se to rozjíždí a někomu už tečou nervy.Téměř všichní jste byli na nějaký burze.Mraky lidí,koukaj,prohlížej,klucí,holky,zvlášť i dohromady a rodinky s dětičkama,místo do zoo jdou na zvířátka.Zvířátka různá více méně za babku a Pepíček,nebo Mařenka poskakuje,tleská ručičkama a teď mě napad starej forek o třech přáních(tati já chci ježka...ale do p..i s ježkem...a mamka Ven s ježkem).A tak si koupjejí něco a teď to maj chvílku doma,vono to de skoro samo a pak se může něco přihodit(pokles teploty,svlíkání,nebo jen něco sezoního) a jsou s rozumem v p... .A teď se teprv shání informace.Ale čověk by rád poradil,ale známe podmínky?Popis není dokonalý,následují dohady,otázky,poznámky,řeči a postupně dochází k nedorozumění a k nervovýmu vypětí a mnohdy ,,vycáknutí´´.Ale! To chce klid!Vykopeme chamíkovi na zahradě hrobeček,píchnem mu tam sedmikrásku a když budeš Pavlíčku hodný,tak koupíme novýho.

Lidi,chybí vám úcta,jak ke starším,tak ke zkušenějším chovatelům a jen díky nim,se můžete něco naučit
Meldo, naprostý souhlas, tohle si zaslouží vytesat do kamene:-)
I když nepatřím ani ke stálým přispivatelům, nějaký ten pátek už poradnu sleduju a plně se ztotožňuji s Meldovým příspěvkem. Přestože nepatřím zrovna ke staré škole, přístup hlavně dnešní teraristické omladiny moc nepobírám (Samozřejmě ne všech, abych se nedotknul těch rozumných). Možná se mi to zdá, ale dřív, než se teraristika stala pro hodně lidí módní záležitostí, bylo to tak nějak lepší. Osobně jsem začínal ještě v době, kdy internet ještě skoro nebyl a i přesto se člověk k informacím dokázal nějak dostat, jen trochu chtít a alespoň něco pro to udělat. O tom to taky je, jak už tady zaznělo. Přece pokud mám něco jako koníček, zajímám se o to se vším všudy a o vše kolem tak nějak automaticky. Ale jde o to chtít...
Dokázal bych možná ještě pochopit, že si někdo pořídí, třeba na burze, zvíře o kterém toho moc neví,ale pokud o zvířeti nemám nejmenší ponětí, hned první možnost je se alespoň na základní informace toho prodejce zeptat...Hned další možnost, když vím, o jaké jde zvíře, je hledat v literatuře, které je v dnešní době na trhu mraky, na internetu... Že o daném druhu není nic česky? Opět nevidím problém, existuje překladač, nemluvě o tom, cizí jazyky se dnes učí snad už naprosté děti. Jsou určitě i věci, o kterých se na internetu dočíst moc nedá, i když, kdyby člověk lépe hledal, taky by našel...Ale je tady na poradně xy duplicitních témat více méně se stejným problémem a opět stačí zkusit hledání. Problém bude spíš v tom, že hodně lidí je opravdu líných, vůbec něco pro svoje zvíře udělat, natož strávit nějaký čas hledáním informací. Je totiž jednodušší napsat, bez hledání, někam na internet, velmi často naprosto dementní (s prominutím) dotaz a čekat, až mi na něj někdo odpoví, případně ještě všechny otrávit arogantním chováním.
Někteří lidi by si měli uvědomit, že ti, kteří tady radí, tak činí opravdu ve svém volném čase, zdarma a z dobré vůle a podle toho se začít chovat. Když už nic, alespoň zkusit svůj dotaz nějak rozumně formulovat a občas poděkovat;-)