Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem určení druhu želvy

Dobrý den všem,
dostala jsem na starosti 2 želvy po příbuzné, která zemřela. Želvy měla již mnoho let, byly koupeny prý ve Zverimexu, v době, kdy se prodávaly ještě bez papírů, tak ani teď je nemají...Chtěla bych Vás požádat, zda byste mi pomohli určit druh želv. Foto přikládám. Pročítám již druhým dnem diskusi a zjišťuji, že jedna z nich má zřejmě narušený krunýř asi z nedostatku vody? Chci jim vytvořit dobré podmínky, tak budu ráda, za jakékoliv typy. Fotky nejsou moc kvalitní, jsou z mobilu, ale snad postačí.
Děkuji za každou odpověď , snad se fotky zobrazí...
Verča

1.želva

poradna

2.želva:

poradna

loading...

:-)než se starat o prodej mladých :-)(dle né moc dobrý fotky, zdaj se mi oba jako klucí) bych ti zatím doporučil u khora nastudovat
SPRÁVNOU VÝŽIVU salát + rajčata není zrovna to pravý ořechový...
venku je pořád dost luční směsky ;-)
jinak u tý druhý by to chtělo asi upravit zoban ...

jak jsem psala výše, zajímalo mě to spíše teoreticky...:-)teď mám hlavu v pejru ze zimování..ty papíry mě zase zajímaly, abych s nima mohla např.k veterináři..
Stránky pana kHora jsem pročítala a želvy tam mají čínské zelí(to je OK, ale moc jim nejede..) a rajče(to nedostávají každý den) plus jsem jim kupovala římský salát, ale máte pravdu, že je to prozatím zbytečné, když je ještě dost zeleného venku...
s tím zobákem raději zajdu k veterináři, na to si sama netroufnu, děkuju za upozornění. no podle návodu, jak určit pohlaví, jsem si myslela, že je to kluk a holka, protože "ona" má o dost krátší ocásek než "on"a výkroj u ocásku je také jiný. Je fakt, že fotky nejsou moc kvalitní, za to se omlouvám.
a děkuju za rady :-)