Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zimní ubytování odrostlých pardálek

Zajímalo by mě, jaká má být v místnosti kde jsou ubytované minimální teplota ve dne a v noci, mají výběh cca 3x3 m, zatím jsem tam dal hlínu s pískem ale chystám se na hobliny - jak to s podestýlkou řešíte vy? (Prosím mějte na mysli, že se neptám co používáte v terárku...) Myslel jsem, že bych dal třeba do třetiny výběhu hobliny kde by mohli zavrtané spát a jinak ta hlína s pískem... Dělal jsem několik dní krásnou želví místnost, ale počasí mě předběhlo, takže jsem nestihl ani vyspárovat dlaždice.. :) Snad se ještě udělá pěkně. Díky za rady.

Fotky vložím v létě, až udělám pořádné želví "stoloregály"... Jinak spíš mě zajímaly ty teploty. Ve dne když topím tak to tam vyhřeju na nějakých 23 - 24 a v noci mám termostat aby teplota nespadla pod 18 stupňů. Jinak želvy mají celý den možnost si zalézt do chladnějšího kouta a zahrabat se do vlhkých hoblin. Substrát jsem měl hlínu s pískem a teď zkusím jenom hlínu, schválně jak to bude vypadat... Samozřejmě v jednom rohu jsou hobliny. Krmím ještě zeleným + čínský zelí. Mají k dispozici i seno, ale do toho se jim samozřejmě moc nechce. :)