Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Urceni druhu hlodavce

Zdravim,

pritelkyni se vcera v praci zadaril pekny ulovek... Ve meste v kancelarke budove v kuchyni odchytila pro me neznameho tvorecka... Prvne sem myslel, ze se jedna o obyc mys domaci (Mus musculus), ale po blizsim ohledani sem zjistil, ze se zrejme pletu... Mam podezreni na Myšici křovinnou (Apodemus sylvaticus), ale abych pravdu rekl, tak hlodavci nejsou zrovna moje silna stranka... Vedel by nekdo o jaky druh hlodavce se jedna?

[http://img841.imageshack.us/img841/1084/p1050538.j pg]

[http://img842.imageshack.us/img842/8021/p1050535.j pg]

Mysice to je, ale je to jeste mlade - hodne male mlade... Jestli sylvaticus nebo flavicolis to se urcuje tezko... Oba druhy jsou ji navzajem velice podobne a az u dospelcu se to da urcit +- ... U prcka nerealne - tedy alspon neinvazivne (dobre to de podle zubu - ale to by neprezil... Ostatni znaky popisovane v ucebnicich jsou vice nez pofiderni)... Navic sylvaticus je spis lesni, falvicoliska je na okrajich lesu, v lesich, v zahradach atd...

radsi pocitejte s tim ze to spaten dopadne - nechci syckovat - ale uz podle te fotky na tom neni nejlip (pocuchana srst atd).. Je to evidentne ve stadiu "skakavky" = pravdepodobne nechtene vypalilo z hnizda a stratilo se... Jista sance na odchov tu je, ale pripada do uvahy moznost zavleceni parazitarni infekce (je to prcek z prirody a rozhodne neni cisty)... Urcite mu ale dejte roztok glukozy - minimalne ho to nastartuje... Krimt + glukozovy roztok bude potrebovat casto - a to i v noci...

je nejake riziko nakazy od toho prcka, kdyz ho zkrmim?

coz o tu nakazu asi az tolik nejde (v nejakem starsim vlakne jsem se k tomu uz vyjadrovala, zkuste pohledat), spis bych se obavala, jestli se to zvire (potazmo jeho matka) nenazraly nejakych nastrah pro hlodavce...Vzhledem k mistu nalezu se mi to az tak nerealne nezda...