Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bílí broučci v terárku

Předem se omlouvám, že zakládám toto vlákno. Ale prošel jsem to tu snad všechno, ale potřeboval bych se ujistit. Dnes jsem při odklízení trusu u kalifornky zjistil, že když jsem dal výkal na ubrousek, byli u něho dva nebo tři broučci. Barva světle béžová, velikost asi 0,5 mm. Prostudoval jsem tady rady a zkontroloval květináče v místnosti a v jednom jsem toho broučka zpozoroval taky, ve vlhké rašelině. Pravděpodobně se mi do terárka dostali s vložením tilandsií, které jsem pravidelně rosil. Co jsem se dočetl tady, tak by pro hadici neměli být nebezpeční (hadice má šupiny v pořádku, pod tlamou taky, nekoupe se, a dnešní svlek bez problémů)Předpokládám, že když nebudou mít v terárku žádné vlhké zázemí s organickýi zbytky, tak by měli zmizet. Každopádně bych taky vyměnil substrát. Doufám, že jsem to tedy vyčetl správně.

jj, vyčetl jsi správně. Ale moje zkušenosti jsou takové, že i když vyměním substrát, vyčistím tera a udělám vše co jde, tak se mi stejně k mému E.c.c. do 14 dnů nastěhují zpátky. V ostatních tera OK ale u něj se jim prostě líbí. A to je nemam ani v tera, které se postupem času změnilo na tropický skleník pro rostliny.