Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s krmením E.g.

Zdravím mám ,spíše známý má takový problém , má roční guttku , zkoušel ji dávat myš , v pohodě uškrtí ale když se do ní pustí tak pak si s ní jenom hraje , zakousne se jenom do hlavy a pak ji vláčí po celém terárku , holata sežrala v pohodě , ale což ji dávat holata když by v pohodě sežrala myš,nevíte , co se s ní děje?Dík předem

Tohle hadi často dělají při krmení v přítomnosti jiného hada nebo z jiného stresu, kdy je cílem najít klidnější místo, kde si tu myš sežerou. Takže hlavně to chce klid a hada nerušit. Kolikrát se to vůbec stalo? Jestli jednou, tak to ještě nic neznamená...
Jinak roční gutátta je široký pojem, důležitá je délka.

zdar:-D ..o.k. jdem na to,kde soudruzi z NDR udělali chybu?je to celkem jednoduché a myslím si ,že Navay i malý Jéna mi dá za pravdu :-),taky už jsou to ostřílení kozáci.
1.Nesta- nemáš divný pocit,že cca roční gutka má 60cm??já bohužel ano,ale vinu si myslím neneseš ty,ale někdo jiný -vysvětlím.
**************************************************
1.já si myslím,že chyba je někde úplně jinde.
a)hodně z Vás si pamatuje doby kdy se gutky inkubovaly na 29-30 C a lezly 32,35 cm ,žádná "zatáčka" apod.Postupem času jsme se dostali na 26C a už kolikrát lezou"zatáčku" co se nikdy nesrovnájí a dá se s nimi max.nakrmit celý ten problém je v chovném materiálu komu něco řekne "přibuzenská plenitba" tak ví o čem mluvím.¨
b)pokud jak Nesta tvrdí,že je cca roční tak, může pocházet z druhé pozdější snůšky a nedej bože ze třetí.Tam je to tak na 50procent,že sami začnou chytat a zbytek se fedruje "natrvdo" a klidně i rok!!!
Nesto nechci ti nějak balamutit,ale tuto je tvůj problém,asi??
c)kdo se nebojí může problém vyřešit jednoduchým způsobem:
nechat NZ sléknout a ty co nebudou žrát zazimovat.Bez obav natvrdo na 2 měsíce.Váhový ubýtek je minimalní.Pak jen zatopit a pojedou jak draci-klidně se vsadím.
d)takže Nesto-jdi do toho a klidně ji zazimuj "natvrdo" tj.někde postupem až na 11C
e)Tím pro mne končí věčné debaty tady na poradně o gutkách.