Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s porodem Mastomyši

Dobrý den,mám takový problém s mojí samicí.Včera začala rodit mladé,ale jedno se jí nějak nedaří porodit.
Má ho už mrtvé u zadku celé dopoledne.Pokoušel jsem se jí pomoct ale nejde vytáhnout.
Neznáte nejaký způsob jak jí pomoct?
Díky za jakoukoli radu.Jirka

Pokud nemáš k té myši nějaký citový vztah a máš ji komu hodit i s potomky tak neváhej.
Vzhledem k velikosti zvířete je řešení dost problematické, porodní cesty už budou vyschlé a ztuhlé, pokud mládě zkusíš vyndat násilím pravděpodbně dojde k výhřezu porodních cest či jejich mechanickému porušení, musel bys dostat do samice nějaký lubrikant, např stolní olej, ale i tak by to nebyla sranda. Nejlepší je mládě rozřezat a vyndat po částech, ale zas je překážka mini velikost ty mastomyši, taky by poté pravděpodobně v ní zustalo lužko, možná i další mládě což by vedlo k uhynu, prostě když to vemu kolem a kolem tak ju nenech trápit a zkrm ju pokud mužeš.